„A Dél-szudáni Köztársaság bejelenti, hogy a Szudáni Népi Felszabadítási Hadsereg (SPLA) katonái megkapták a kivonulási parancsot” Hegligből – közölte egy sajtótájékoztatón a jubai kormány szóvivője. Barnaba Marial Benjamin, aki az elnöki közleményt felolvasva tájékoztatta a fejleményről az újságírókat, azt is elmondta, hogy a katonák kivonulása azonnal megkezdődik, és három nap múlva befejeződik.
A szóvivő ugyanakkor hozzátette: az intézkedés „nem változtat azon az álláspontunkon, hogy Panthou (Heglig dél-szudáni neve) Dél-Szudán szerves részét képezi”. Az elnöki közleményből az is kiderült, hogy a döntést az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) és a nemzetközi közösség több vezetőjének felszólítására hozták meg azért, hogy „kedvező környezetet teremtsenek” a Szudánnal való párbeszéd újrakezdéséhez.
Kartúm a hegligi olajmező elfoglalását követően figyelmeztette déli szomszédját: „minden lehetséges eszközt” megragad annak érdekében, hogy visszaszerezze ezt a stratégiai fontosságú területet. Több forrás szerint pénteken is folytatódtak az összecsapások a vitatott hovatartozású határvidéken.
Röviddel a jubai bejelentés után Abder-Rahím Mohamed Huszein szudáni védelmi miniszter a kartúmi tv-ben azt közölte, hogy a szudáni hadsereg „csapatai erővel felszabadították Heglig városát”, és hogy „az ellenség súlyos emberi és anyagi veszteségeket szenvedett”.
Uganda katonai vezetője pénteken közölte: országa nem fog ölbe tett kézzel ülni, ha északi szomszédját, azaz Dél-Szudánt támadás éri.

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál