Száz országban 4 millió számítógépet fertőztek meg

Észtország kiadta az Egyesült Államoknak egy állampolgárát, akit hackeléssel és csalással vádolnak.

BL
2012. 04. 20. 9:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint Anton Ivanovot csütörtök este szállították az Egyesült Államokba, ahol már ismertették vele az ellene felhozott vádakat. Az amerikai ügyészség állítása szerint Ivanov tettestársaival egy bonyolult rendszert dolgozott ki, amellyel száz országban 4 millió számítógépet fertőztek meg. Az áldozatok számítógépeire feltett programok a csalóknak lehetővé tették, hogy a keresőt meghatározott honlapokra irányítsák át. Minden egyes ilyen oldal „kikényszerített” felkereséséért a vádlottak pénzt kaptak. A csalók ezen kívül olyan ártó kódot dolgoztak ki, amelyek a számítógépen megbénították a vírusellenes programokat.

Az ügyészség adatai szerint a hackerek az Egyesült Államokban 500 millió gépet fertőztek meg oktatási intézményekben, nem kormányzati szerveknél, kereskedelmi cégeknél, állami intézményeknél, így az amerikai űrhivatalnál, a NASA-nál is. Az általuk kidolgozott rendszer 2007-től 2011 októberéig létezett. Ez idő alatt mintegy 14 millió amerikai dollárhoz jutottak.

Anton Ivanovot és öt további észt tettestársát – Vlagyimir Cacint, Timur Geraszimenkót, Dmitrij Jegorovót, Valerij Alekszejevet és Konsztantyin Poltevet – az Egyesült Államok kérésére 2011 októberében őrizetbe vették. A feltételezett bűnbanda hetedik tagja, az orosz Andrej Taame jelenleg szabadlábon van. Amennyiben Ivanovot az összes vádpontban bűnösnek találják, akár 85 évi szabadságvesztés is várhat rá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.