A kormányzó liberális Szabad Demokrata Párt (FDP) képviselője kifejtette: a napi politikai viták hevében is „el kell fogadni, hogy Magyarország szuverén állam, és tisztelettel kell tudomásul venni döntéseit”. Hozzátette: a Bundestag német–magyar baráti csoportja hozzá kíván járulni ahhoz, hogy a Magyarország körül az utóbbi időszakban kialakult diskurzus a tárgyilagosság medrében haladjon tovább.
A liberális politikus hangsúlyozta: a parlamenti csoport a továbbiakban is folytat majd tárgyalásokat a magyarországi fejleményekkel kapcsolatban, és nem rejti véka alá a kritikát sem, mindennek azonban az egyenlő partnerek közti vita formájában és a kölcsönös tisztelet jegyében kell történnie.
Megértés
A berlini magyar nagykövetségen tartott kedd esti rendezvényen a DUG tiszteletbeli tagjait avatták fel. Az eseményen felszólalt a parlamenti csoport előző elnöke, Eckart von Klaeden államminiszter, a liberálisokkal kormányzó német Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa is, aki egyebek között hangsúlyozta: nagyobb megértéssel kellene viszonyulni a magyarországi politika iránt, amelynek hevességét az magyarázza, hogy a demokrácia még fiatal, alig húszéves. Hozzátette, a hatvanas években az NSZK-ban, amikor ott annyi tapasztalat volt a demokráciáról, mint most Magyarországon, szintén „nehézfegyverzetben küzdöttek egymással a politikai erők”.
Hősök
Peter Spary, a DUG elnöke Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter egy januári kijelentésére utalva hangsúlyozta: Magyarország nem szégyenfolt az Európai Unión, a magyarok pedig „mindig is hősök voltak, a nyugati keresztény világ elkötelezett védelmezői”.
A DUG rendezvényén Hans Kaisert, a Konrad Adenauer Alapítvány budapesti irodájának korábbi vezetőjét, Bernd Pfaffenbachot, a német gazdasági minisztérium volt államtitkárát és Reinhard Freiherr von Schorlemert, a Bundestag német–magyar baráti csoportjának alapítóját avatták tiszteletbeli taggá.