„Noha ez történelmi pillanat – ezzel a lépéssel Connecticut 16 másik államhoz és az iparosodott világ többi részéhez csatlakozott –, mégis a józan elmélkedés, és nem az ünneplés pillanata” – jelentette ki Malloy.
A demokrata kormányzó felidézte, hogy Connecticutban az elmúlt 52 év során mindössze két embert végeztek ki, olyanokat, akik ezt kifejezetten kérték. Malloy szerint a halálbüntetés nem működött az államban, mert folyamatosan az adófizetők fizették a fellebbezések költségeit.
Connecticutban ezentúl a letöltendő életfogytiglani szabadságvesztés lesz a legsúlyosabb kiszabható büntetés. Az állam törvényhozása már 2009-ben el akarta törölni a halálbüntetést, de Jodi Rell akkori republikánus kormányzó ebben nem volt partner.
Connecticutban jelenleg 11 halálraítélt vár kivégzésre, az ő sorsukat az új törvény elvileg nem érinti. Az Egyesült Államokban a 17 tagállam mellett a szövetségi területen fekvő fővárosban sem alkalmazzák a halálbüntetést.
Az elmúlt öt év során Illinois, Új-Mexikó és New Jersey törvényhozása döntött a halálbüntetés eltörlése mellett, New York állam pedig 2004-ben alkotmányellenesnek minősítette. Az élet megvonásával járó büntetés megszüntetését további államokban is mérlegelik, Oregon kormányzója pedig bejelentette, hogy hivatali ideje lejártáig nem engedélyezi az ítélet-végrehajtást.
Connecticutban egyébként mindössze egy elítéltet végeztek ki (2005-ben) azt követően, hogy az Egyesült Államokban 1976-ban visszaállították a halálbüntetést, miután a legfelsőbb bíróság úgy döntött: nem áll ellentétben az alkotmánnyal.