Ez volt az egyetlen tüntetés, amelyet a város vezetése és a német igazságügyi szervek engedélyeztek az antikapitalista szervezetekből álló, úgynevezett Blockupy Frankfurt (Foglald el Frankfurtot) szövetség szerdán kezdődött, eredetileg négynaposra tervezett megmozdulásának keretében.
Roland Süss, a Blockupy zászlója alatt tömörülő szervezetek egyike, az ATTAC Németország vezetőségi tagja elégedetten nyilatkozott a részvevők magas számáról.
A tüntetők erőteljes rendőri kíséret mellett vitték transzparenseiket, amelyeken a francia hírügynökség beszámolója szerint egyebek közt olyan jelszavakat lehetett olvasni, mint hogy „Az eurózóna leégett” vagy „Amikor az igazságtalanság szabállyá lesz, az ellenállás kötelességgé válik”.
Egyesek a tilalom ellenére kapucnival, sállal és napszemüveggel takarták el arcukat, de nagyobb incidens nem történt, és az előző napokkal ellentétben a rendőrség szombaton senkit sem állított elő.
A világ egyik legjelentősebb pénzügyi központjának biztonságát ötezer rendfenntartóval őrző német rendőrség pénteken feloszlatta a Blockupy Frankfurt üzleti negyedében megtartott engedély nélküli tüntetését, s a nagyjából ezer, polgári engedetlenséget hirdető résztvevőből mintegy négyszáz főt előállított. Az Európai Központi Bank székházánál vízágyút is bevetettek. A rendőrség szóvivőjének szombati közlése szerint az elmúlt napokban előállítottak közül már mindenkit elengedtek.
A Blockupy nem más, mint szakszervezetek, a kapitalizmust és a globalizációt bíráló szervezetek és mozgalmak, illetve egy német parlamenti párt, a reformkommunista Baloldal laza szövetsége. Az elnevezés az angol occupy és az eltorlaszol, zárlat alá vesz értelmű block ige összevonásából keletkezett. A mozgalom a frankfurti üzleti negyedre koncentrálja akcióit.
Az „elődmozgalom”, a 2011-ben indult Occupy aktivistáinak frankfurti táborát szerdán számolták fel, a táborverést követően hét hónap és egy nap után. Az új szerveződés csütörtöktől kívánta blokád alá vonni tüntetésekkel a belvárost, de csak a szombati tüntetésre kaptak engedélyt.