Az Egyesült Államok által beterjesztett határozatot elfogadta Kína – amely mindkét érintett országtól jelentős mennyiségű kőolajat vásárol – és a szankciókat rendszerint ellenző Oroszország is. A kínai és az orosz ENSZ-misszió a dokumentumról folytatott vitában sokáig ellenezte, hogy a BT szankciókat helyezzen kilátásba.
A határozat elítélte a két ország közötti erőszakot – beleérve a csapatmozgásokat, az olajban gazdag Heglig város elfoglalását és Dél-Szudán légi bombázását –, és jóváhagyta az Afrikai Unió diplomáciai útitervét, amelynek az a célja, hogy visszatérítse a feleket a totális háború küszöbéről.
„A harcokat le kell állítani, méghozzá most” – jelentette ki a határozattal kapcsolatban Susan Rice amerikai ENSZ-nagykövet.
„Mindig óvatosak vagyunk a fenyegetés vagy a szankciók alkalmazásakor” – hangoztatta nyilatkozatában Li Pao-tung (Li Baodong), a világszervezetben működő kínai misszió vezetője.
„Vannak bizonyos fenntartásaink, de támogatjuk a határozatot az Afrikai Unió (szerepvállalása) miatt” – mondta Vitalij Csurkin orosz ENSZ-nagykövet.
Az MNO korábban megírta: „A két Szudán közötti véleménykülönbség nem fog háborúhoz vezetni” – jelentette ki Ali Karti szudáni külügyminiszter moszkvai tájékoztatóján.

Egész héten kitart a borongós, hűvös idő