„Egy dolog megtanulni két földrajzi vagy történelmi nevet, és más egy szerszámot megfelelően kézbe venni, és valamit tenni ezért az országért” – így hízelgett Fico. A kormányfő viszont a Sme kérdésére nem árulta el, fia, Michal miért választott valamilyen mesterség kitanulása helyett mégis egy pozsonyi elitgimnáziumot.
A Smer képviselői között akadnak gimnáziumot, illetve más, általános műveltséget nyújtó középiskolát végzett képviselők. Ők azonban nem érzik úgy, hogy Fico kijelentései őket is érintenék.
Oľga Nachtmannová úgy nyilatkozott, hogy az oktatásügyben uralkodó helyzet nem normális, ugyanis a gimnáziumokra valamikor nem jutottak be a hármas és négyes osztályzatokat gyűjtő tanulók. Nachtmannová, aki a parlament oktatásügyi bizottságának tagja, hozzátette, hogy a szülők gyakran fel sem fogják, hogy ártanak a gyereküknek azzal, ha a gimnáziumba akarják mindenáron benyomni őket.
Gyermekeit gimnáziumba adta Jana Lassáková is. Azt mondta, hogy mivel tiszta egyesek voltak, és főiskolára is készülnek, így természetes volt ez az irány. Ugyanakkor fontosnak tartja a mesterségeket, és szerinte az igazi szakemberek ilyen téren hiányoznak.
Andrej Kolesík, a Smer 29 éves képviselője annyit fűzött hozzá mindehhez, hogy mikor ő gimnáziumba járt, akkor az még nagy dolognak számított, most viszont már minden falu tele van gimnazistákkal. „Mindegyik jogász vagy közgazdász szeretne lenni, de kérdéses, hogy mit fognak majd csinálni. Ha valaki egy mesterséget kitanul, akkor többet kereshet, mint egy képviselő” – jegyezte meg Kolesík, aki a főiskola elvégzése után a Smer frakciójában foglalta el helyét, 2010-től pedig már parlamenti képviselő.

Nem fogja elhinni, milyen módszerrel lopott a tolvaj trió a kecskeméti áruházban