Megvédték Magyarországot a Bundestagban

Elutasította a Bundestag az SPD és a Zöldek Magyarországra vonatkozó határozati javaslatát.

NT
2012. 06. 15. 9:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A márciusban benyújtott indítvány csütörtökön késő este került a Bundestag plénuma elé. A legnagyobb képviselőcsoport, a konzervatív CDU/CSU-pártszövetség frakciója szerint a Magyarországgal szemben megfogalmazott kritika és a jogállamiság megkérdőjelezése túlzás. A legnagyobb ellenzéki párt, az SPD frakciója pedig azt hangsúlyozta, hogy az indítvány „nem Magyarországot támadja”, hanem az „alapjogokat és a szabadságjogokat aggasztó módon csorbító” magyar kormányt bírálja, de nem vonja kétségbe demokratikus legitimációját.

Az európai uniós ügyek bizottsága az indítvány elvetését javasolta a plénumnak. A kormánykoalíció kisebb tagja, a liberális FDP azt a nézetet képviselte, hogy az EU-ban mint értékközösségben ugyan nem érvényes a más országok belügyeibe való beavatkozás tilalma, de az ellenzéki javaslatban megfogalmazott bírálat stílusa nem elfogadható.

A kormányoldalról Karl Holheimer, a CDU/CSU-frakció képviselője kifejtette, hogy a magyar féllel folytatott tárgyalások során már „alig tudunk közös projektekről vagy politikai kihívásokról beszélni”, mert a magyar fél a német ellenzék vádaskodása miatt „folyamatosan magyarázkodásra és a féligazságok korrigálására kényszerül”.

Ismert, az SPD és a Zöldek legutóbb a médiatörvénnyel összefüggésben tettek hasonló kezdeményezést. Előterjesztésükben egyebek között indítványozták: a német kormány „tegye világossá” a magyar kormány számára, hogy a médiatörvény nincs összhangban a közös európai értékekkel. A Bundestag akkor megvitatta, majd a kormányoldal szavazataival elutasította a határozati javaslatot.

Elég a sajtóterrorból


Még márciusban a Hunnia Baráti Kör nevű németországi magyar civil szervezet „Elég a Magyarország elleni sajtóterrorból!” címmel tartott tüntetést. Hahn-Seidl Alida, a szervezet tagja, a demonstráció egyik szervezője akkor elmondta: „a Magyarországot érő folyamatos sajtótámadások ellen tiltakozó megmozduláson legkevesebb 150 ember” vett részt. A többség németországi magyar, de volt olyan tüntető is, aki Magyarországról érkezett – jelezte.

Ugyanebben a hónapban Angela Merkel kancellár államminisztere is Magyarország mellé állt, Eckart von Klaeden szerint a sajtó tudatos félreértésekkel le akarja járatni a magyar kormányt. A legutóbbi választáson szerzett kétharmados többség „egyértelmű felhatalmazás” a viszonyok átalakítására. A reformokat „türelemmel és körültekintően” kell végrehajtani – mondta akkor a kereszténydemokrata párti politikus.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.