Az állásfoglalás készítői szerint „az Európai Parlament támogatja, hogy minden autós rendelkezésére álljon az e-segélyhívó, mivel azok önkéntes alapon történő bevezetése eredménytelen volt. Ezért azt kérjük az Európai Bizottságtól, hogy amint lehet, nyújtson be jogszabályjavaslatot arról, hogy 2015-ig minden uniós tagállamban tegyék kötelezővé az ilyen készülék használatát az új autókban.”
Jelenleg csak a személyautók 0,7 százalékában van ilyen készülék, pedig a képviselők szerint a szolgáltatáshoz szükséges technológia rendelkezésre áll, és a beszerelés kevesebb mint 100 euróba kerül.
Gyors segítség mindenkinek
Az EP strasbourgi plenáris ülésén kedden megszavazott jelentés vitájában Gurmai Zita (MSZP) kiemelte, hogy a becslések szerint a gyors segítségnek köszönhetően évente 2500 élet lenne megmenthető az unióban. A képviselő szerint szükség van a kötelező erejű európai uniós fellépésre, mert a már több mint tíz éve elérhető technológiát jelenleg csak néhány országban és főként luxusautókban használják magáncélú hálózatokon keresztül. „Az emberéleteket mentő, gyors segítségnek mindenki számára elérhetővé kell válnia, függetlenül attól, hogy az EU melyik tagállamában tartózkodunk” – fogalmazott a magyar politikus.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat