A változásokat a védelmi miniszter, Philip Hammond jelentette be a brit alsóház ülésén. A politikus elmondta, a megvonások mindenkinek fájnak. „A változás sosem népszerű dolog, hiszen bizonytalanságot hoz. Most azonban mindenképp szükségünk van változásra, hiszen a munkáspárti kormányok megdöbbentő mértékű felfordulást hagytak maguk után” – magyarázta Hammond. A hadsereg nagyszabású átszervezésében öt harcoló zászlóalj teljesen megszűnik, de a logisztikai hadosztálynál, a hadmérnököknél és a légierőnél is több egységet oszlatnak fel. „Megértem, hogy ez sok büszke, remek katonának fájdalmas lesz. De itt most a hadsereg jövőjéről van szó” – fogalmazott a miniszter.
A kormánykoalíció tervei közt szerepel a hadsereg teljes átalakítása. A jelenlegi szervezetet eltörölve háromfelé osztanák a katonaságot: egy gyorsreagálású csoportra, mely azonnal bevethető lenne a világ bármilyen táján, egy rugalmas csoportra, melyet konfliktus esetén hosszasabb kiképzés után lehetne csatába küldeni, és egy támogatói csoportra, mely a háborúzáshoz szükséges kiegészítő erőket tartalmazná (szállítás, orvosi csapatok és így tovább). A változások teljes megvalósításához azonban még legalább öt évre van szükség.
A megszüntetett zászlóaljak vezetői csalódottak, többen pedig nem értik, miért épp az ő csapatukat kellett feloszlatni. „Mi vagyunk a legtöbb harcképes katonával rendelkező egység, folyamatos utánpótlással. Nem értem, és az embereim sem fogják érteni, miért minket kellett más, rosszabbul működő zászlóaljhoz átcsoportosítani” – fogalmazott David Paterson ezredes a megszűnésre ítélt Második Királyi Lövészezredtől.
(The Guardian, guardian.co.uk)