Hiába állapította meg a sokat vitatott törvény alkotmányosságát a legfelsőbb bíróság, a konzervatív oldal nem hajlandó beismerni a vereséget. Most Scott Brown, Florida kormányzója jelentette be, állama nem fogja bevezetni az „Obamacare” rendelkezéseit. „Az állam nem terjeszti ki a Medicaid programot, nem állít fel biztosítási piacot, mivel ez túlságosan nagy terhet róna adófizetőinkre” – fogalmazott a kormányzó szóvivője. „Támogatjuk a biztosítottak körének szélesítését, ez a rendelkezés azonban egyszerűen butaság” – magyarázta Scott a Fox News egyik műsorában. Florida államban a harmadik legnagyobb a biztosítás nélkül élők száma az országban.
A Barack Obama-féle egészségügyi törvény szélesíti a Medicaid nevű szociális alapú egészségügyi programra jogosultak körét, ezek után minden olyan állampolgár jogosult államilag támogatott kezelésre, aki csupán a létminimum 133 százalékát viszi haza. Ez valóban milliárdos többletköltséget jelent, ezek nagy részét azonban a szövetségi kormány fizeti – 2017-ig az egészet. Scott maga arról beszélt, a törvény által részletezett változások 1,9 milliárd dollárt vennének el a költségvetésből – számait azonban nem magyarázta meg részletesen.
Ismert, Bobby Jindal, Louisiana kormányzója már korábban Scotthoz hasonló véleményt fogalmazott meg. Jack Lew, a Fehér Ház kabinetfőnöke a republikánus zúgolódásra reagálva azt nyilatkozta, ideje, hogy a kormány ellenfelei „túltegyék magukat” a vereségen, és tegyék, ami a kötelességük: léptessék életbe a törvényt.
MSNBC (msnbc.com), Businessweek (businessweek.com)