Vjacseszlav Dzrikaln, a Szövetségi Haditechnikai Együttműködési Szolgálat igazgatóhelyettese a Londontól délnyugatra lévő Farnborough-ban megrendezett nagyszabású nemzetközi légi bemutatón nyilatkozott a Ria Novosztyi hírügynökségnek. Kijelentette, hogy újabb szerződéseket sem kötnek egyelőre a szíriai vezetéssel.
A Lenta.ru emlékeztetett arra, hogy Oroszország korábban teljesítette a régebbi szerződéseket, közöttük a fegyverzetek javítására vállalt kötelezettségeit is. Buk–M2-es közepes hatótávolságú légvédelmi rakétákat és a Pecsora–2M légvédelmi rakétarendszereket, valamint a Pancir–C1 föld–levegő rakétákat is szállított.
Június 18-án Skócia partjainál kénytelen volt megszakítani útját az Alajid orosz teherhajó, amelyen Szíriába akarták visszavinni az orosz közlések szerint tervszerű felújításon átesett Mi–25-ös harci helikoptereket. A hajó végül visszatért az orosz kikötőbe.
A Lenta.ru arra is kitér, hogy június végi sajtójelentések szerint felső utasításra leállították az Sz–300PMU–2-es légvédelmi rakétaegységek szállítását Szíriának. A szerződés értéke 105 milliárd dollár. A szállítások 2012 végén, 2013 elején fejeződtek volna be. A Vedomosztyi című befolyásos orosz napilap az Almaz–Antej konszernhez tartozó egyik gyár 2011. évi jelentéséből szerezte értesülését.
Washington és Brüsszel nehezményezte az orosz fegyverszállításokat. Hillary Clinton amerikai külügyminiszter nemrég azzal vádolta Moszkvát, hogy az Aszad rendszerének eljuttatott fegyverekkel fékezi a szíriai békefolyamatot. Az orosz külügyminisztérium rögvest cáfolta, hogy a szíriai konfliktusban Bassár el-Aszad hatalmát támogatná.

Így fogták el a magyar kriminalisztika talán legkegyetlenebb sorozatgyilkosait