„A nemzetvédelmi iskola jeruzsálemi építésének tervét egy hónappal ezelőtt szavazta meg a jeruzsálemi városháza tervezési bizottsága, és hétfőn erősítette meg a belügyminisztérium egy másik bizottsága” – mondta az AFP hírügynökségnek Pepe Alalu, a baloldali ellenzéket képviselő tanácsos.
A lakosságnak mostantól hatvan napja van arra, hogy fellebbezést nyújtson be a belügyminisztériumhoz az építési terv ellen, azután a jóváhagyás véglegessé válik. „Kevés az esélye annak, hogy a fellebbezést elfogadja a belügyminisztérium, amennyiben Benjámin Netanjahu kormányfő támogatja a tervet” – vélekedik Dániel Zeidemann, a Földi Jeruzsálem nevű civil szervezet igazgatója, amely az Izrael által bekebelezett Kelet-Jeruzsálemben folyó építkezéseket kíséri figyelemmel.
Pepe Alalu szerint a tiszti iskola áttelepítése jelenlegi, Tel-Avivtól északra lévő helyéről Kelet-Jeruzsálembe olyan „provokáció, amely újabb csapást mér annak minden esélyére, hogy párbeszéd kezdődjön (a palesztinokkal) a város jövőjéről”. A tanácsos hozzátette, hogy „jobb lenne, ha egy (normál) iskolát építenének ott”.
A civil szervezet vezetője bírálta, hogy „egy olyan szent helyet választottak katonai akadémia építésére, mint az Olajfák hegye, ami bizonyára kiváltja majd a keresztény egyházak ellenkezését is, még azokét is, amelyek a legjobban viszonyulnak Izraelhez”. Véleménye szerint annak, hogy az intézmény Kelet-Jeruzsálemben áll majd, amelynek elfoglalását nem ismerte el a nemzetközi közösség, bojkott lesz a következménye, külföldi katonák „be nem teszik oda a lábukat, és Izrael még inkább elszigetelődik”.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő