Bratunacot több irányból fenyegetik a lángok, ezért Nedeljko Mladjenovic polgármester rendkívüli állapotot hirdetett ki. A lakosok segítenek a tűzoltóknak és az erdészeknek, a város polgári védelmi hivatala pedig a katonaságtól is segítséget kért. Négy Bratunac környéki falut is fenyegetnek a lángok.
A Banja Luka-i média szerint ég az erdő az ország legdélibb csücskében, és a Trebinje melletti Tvrdos-kolostor felé terjedt, de sikerült megfékezni. Az ugyancsak dél-boszniai Konjic környékén négy helyen pusztítják a lángok a természetet. A hatóságok elkezdték a lakosok és a turisták kimenekítését a közeli Boracko-tó környékéről, ahol ugyancsak a rendkívüli hőség, a szárazság és az erős szél nehezíti az oltást.
Boszniában több olyan helyen is keletkeztek erdőtüzek, ahol még nem szedték fel az 1992–1995-ös háború idején elhelyezett aknákat. A Boracko-tó térsége is a frontvonalban volt, a turisták pedig azt mondják, robbanásokat hallottak a környéken.
Ítéletidő a Fekete-tengeri nyaralóövezetben
Dél-Oroszországban ismét áradást okozott az özönvízszerű esőzés, az éjszaka elöntötte a víz a Fekete-tenger-parti üdülőövezetben fekvő Novomihajlovszk települést – közölte szerdán a járási hatóság illetékese.
Az özönvízszerű esőzésre idejében figyelmeztették a lakosságot – állította Okszana Kocsegarova. Áldozatokról nem érkezett hír. A Nyecsepszu folyó szintje két és fél méternyit emelkedett és legalább hatszáz házat öntött el, közöttük a település óvodáját, iskoláját és a járási kórházat, amelyből emiatt Tuapszéba és Krasznodarba kellett szállítani a betegeket.
Az orosz hatóságok a szokásosnál jobban odafigyelnek a rendkívüli helyzetekre, miután július 6-7-én a dél-oroszországi Krasznodar megye több települését, köztük Gelendzsiket, Krimszket, Novorosszijszkot elöntötte az ár a sok eső miatt. A katasztrófában 168 ember meghalt, több mint hétezer lakóházban keletkezett kár.