Az AFP egyiptomi állambiztonsági forrásra hivatkozva jelentette, hogy Kairó pénteken mintegy negyven harckocsit küldött az utóbbi napokban lezajlott harcok helyszínére. A kormány az előző napon már küldött katonákat, harckocsikat, páncélozott katonai járműveket és harci helikoptereket, hogy kiszorítsa a területről az egyre harciasabb szélsőséges fegyvereseket.
Az összecsapások vasárnap este kezdődtek, amikor tizenhat egyiptomi rendőr meghalt, hét pedig megsebesült egy ellenőrző pont elleni támadásban, szintén a határ közelében. Kairó első reagálásában dzsihádista szélsőségeseknek minősítette az elkövetőket, majd a Gázai övezetből föld alatti csempészalagutakon át beszivárgott palesztin szélsőségeseket tett felelőssé a történtekért. Izraelben iszlamista szélsőségeseket gyanítanak a véres akciók hátterében.
Izrael elégedetten fogadta az egyiptomi katonai intézkedéseket, mivel úgy tartja, hogy Egyiptom az utóbbi időben nem volt elég „kemény kezű” a félsziget nyugalmának fenntartásában, és ezért is adta beleegyezését a szélsőségesek elleni katonai fellépésre a kietlen, hegyek szabdalta sivatagos félszigeten. A helyi törzsi vezetők is beleegyeztek abba, hogy a katonaság és a rendőrség állítsa helyre a biztonságot a térségben.
Ennek szellemében fogtak el pénteken hat embert, akit az egyiptomi televízió „terroristának” nevezett. A hadsereg parancsnokai szerint eddig összesen húsz terroristagyanús személy vesztette életét a katonaság offenzívája során. Mohamed Murszi elnök pénteken másodszor látogatott el a Sinai-félszigetre, hogy megszemlélje a hadműveletek szervezését, és elment arra a helyre is, ahol a tizenhat rendőrt megölték. Az államfő sürgette, hogy „álljanak bosszút a mártírok haláláért”.

Súlyos galandféreg-fertőzés terjed Magyarországon