A Healdsburg.patch című helyi internetes hírlapnak adott, a világhálóra pénteken felkerült nyilatkozatában Bela Varga kategorikusan kijelentette, hogy nem tulajdonosa a Kuruc.infónak. Közlése szerint alapvetően abban állt a közreműködése, hogy 2008-ban saját nevén ő regisztrálta, valamint bankszámlát nyitott a honlapnak. Úgy fogalmazott, hogy az amerikai regisztrációval és a bankszámla megnyitásával szívességet tett magyarországi barátoknak. „Segítettem nekik 2008-ban, amikor a kormány bezárta őket, és nem tudtak bankszámlát nyitni” – mondta Varga, aki 1988 óta él az Egyesült Államokban.
A 49 éves férfi közölte, hogy rendszeres kapcsolatot tart fenn a Kuruc.info üzemeltetőivel, de nem ellenőrzi a honlapon megjelenő tartalmakat és nem vesz részt az anyagok megjelentetésében. A honlap üzemeltetőinek megnevezésére azonban nem volt hajlandó, azt állítva, hogy „védi biztonságukat”.
„Nácizmus felé hajlók”
Varga kijelentette, hogy a magyar hatóságok nem kedvelik és szélsőjobboldalinak tartják a Kuruc.infót. Úgy fogalmazott, hogy a honlap „különféle csoportokra – beleértve a zsidókat, a cigányokat és a magyarokat – összpontosítja kritikáit”, olyanokra, akikről a szerzők úgy gondolják, hogy „különböző gaztetteket követtek el”.
Varga szerint a Kuruc.info szerzői közül húsz körüli a „nácizmus felé hajlók” száma, de „a többiek mérsékeltebbek”. „Ez egy korlátozásoktól mentes honlap” – mondta Varga, hozzátéve, hogy nagyra értékeli a szólásszabadságot. „Egy egészséges társadalomban el kell tűrnünk a nézetkülönbségeket. Mindaddig, amíg békés módon fejezik ki panaszaikat” – fejtette ki Bela Varga a Healdsburg.patch honlapnak nyilatkozva.
Orbán hiába kérte a provokációk megszüntetését
Orbán Viktor miniszterelnök július elején a washingtoni kongresszus tagjaitól kérte az Egyesült Államokból támogatott antiszemita provokációk megszüntetését. A kormányfő ezt az Egyesült Államok kongresszusának ötven tagjához címzett válaszában írta, miután az amerikai képviselők júniusban levélben fordultak hozzá, létfontosságúnak nevezve, hogy a magyar vezetők szót emeljenek az antiszemitizmussal és a fanatizmus minden formájával szemben.
A magyar hatóságok korábban, már 2008 táján is több esetben kértek segítséget az Egyesült Államoktól a honlap elleni jogi lépésekhez, az amerikai törvények alapján azonban nem kaptak adatokat a weblap működtetőiről.