Újabb belső dokumentumok kerültek elő a Libor-hamisítási botránnyal kapcsolatban. Az instant üzenetek főként egy bizonyos Tan Chi Mintől származnak, aki az RBS ázsiai részlegének egyik vezető kereskedőjeként dolgozott, amíg a bank ki nem rúgta a botrányban való érintettsége miatt. Tan most munkaügyi pert indított egykori munkaadói ellen. A szingapúri bankár azzal érvel, ő nem követett el hibát, hiszen a Libor hamisítása felülről jövő utasítás volt. A Bloomberg által közreadott anyag mindenesetre megmutatja, milyen mindennapos dolog volt a banknál a milliók életét befolyásoló ráta saját célokra görbítése.
„Jól néz ki a Libor – írta például Tan egy Neil Danziger nevű kollégájának 2008 áprilisában. – Hat hónapja hamisítjuk, és most az egész megint elmozdult. Hahaha!” „Mi a helyzet a rátával?” – kérdezte egy másik alkalommal Jezri Mohideen, egy másik kereskedő a már említett Danzigertől. „Mit szeretnél, mi legyen?” – kérdezett vissza a férfi, majd később megígérte, egy vagy két ponttal is lentebb viszi a görbét, a helyzettől függően. Máskor épphogy magasabbra tették volna a rátát – „Neil” ezt is el tudta intézni. „Most és még egy pár hétig ő foglalkozik a jennel Londonban” – magyarázta Tan egy másik üzenetben. A szingapúri bankár egy német kollégájának a technika lényegéről is beszélt. „Fantasztikus, hogy mennyi pénzt lehet keresni vagy veszíteni a Libor hamisításával – írta a Deutsche Banknál dolgozó ismerősének. – Egy nagy kartellben működik egész London”.
A Libor-botrány júniusban robbant ki, amikor a pénzügyi hatóságok 290 millió fontra büntették a Barclayst a bankközi ráta manipulálásáért. A brit pénzintézet azonban valószínűleg csak az első a sorban: a felügyelő szervek továbbra is vizsgálódnak, a hírek szerint pedig a következő „áldozat” az RBS lesz.