„Utasítottam a kormányt, hogy minden eszközzel gondoskodjanak a líbiai követség személyzetének biztonságáról, illetve hogy világszerte erősítsék meg a külképviseleteink biztonságát – közölte Obama. – Mélyen elítélem a gyalázatos támadást a bengázi nagykövetségünk ellen, amely négy amerikai állampolgár, köztük Chris Stevens nagykövet életét követelte” – tette hozzá. Stevens és három munkatársa a gépkocsijukat ért rakétatámadásban vesztette életét kedden késő este.
Barack Obama amerikai elnök egyébként azt is megígérte, hogy felelősségre fogják vonni a líbiai amerikai nagykövet gyilkosait, s ennek érdekében az Egyesült Államok együtt fog működni Líbiával.
Hillary Clinton amerikai külügyminiszter „mindenki számára sokkolónak” nevezte a támadást, és egy „kis, elvadult csoportot” vádolt meg a merénylet elkövetésével. Clinton ugyanakkor arról biztosította Líbiát, hogy az Egyesült Államok továbbra is barátként tekint rá.
Francois Hollande francia elnök szerdán szintén elítélő nyilatkozatot adott ki az általa felháborítónak nevezett támadásról, s felszólította Líbiát, hogy tegyen meg mindent a támadók előkerítésére és elítélésére.
Mario Monti olasz kormányfő ugyancsak határozottan elítélte a merényletet, s részvétét fejezte ki az amerikai elnök, az amerikai emberek és az áldozatok családja felé. Monti hangsúlyozta, Olaszország továbbra is támogatja az új líbiai demokratikus intézményeket.
Az ENSZ szigorúan elítélte szerdán az Egyesült Államok bengázi konzulátusa elleni támadást. A világszervezet szerint e „rémisztő és megrázó” támadás még inkább rávilágít arra, hogy a líbiai hatóságok előtt milyen súlyos biztonsági feladatok állnak.