Brooks a News Corporation-vezér Rupert Murdoch jobbkezének számított. Hosszú ideig szerkesztette a sajtóbirodalom különböző bulvárlapjait, köztük a lehallgatási botrányban legsárosabb News of the Worldöt is, melyet a közfelháborodást követően Murdoch megszüntetett. Amikor kiderült, hogy valószínűleg ő is aktív részese volt az illegális üzelmeknek – vagy legalábbis tudott róluk –, Brooks már a Murdoch-birodalom brit részletének igazgatói székében ült, és baráti viszonyt ápolt nem csupán milliárdos főnökével, de a miniszterelnökkel és a politikai élet nagy részével is.
Murdoch talán ezért nem rúgta ki megszégyenült alkalmazottját: Brooks közös megegyezéssel távozott a News Internationaltől, mégpedig – ahogy az most nyilvánosságra került – igencsak zsíros búcsúajándékokkal. Végkielégítésként körülbelül 7 millió fontos (2,5 milliárd forint) csomagban részesülhetett, melyben nyugdíj-hozzájárulás, ügyvédi díjak, sofőr és kocsi és egy iroda is helyet kapott. A cég azonban sietett jelezni, a szerződésben az is szerepelt, Brooksnak vissza kell fizetnie a végkielégítés nagy részét, ha a bíróság végül bűnösnek találja az illegális ügyekben való részvétele miatt.
A túlzónak mondható búcsúcsomag – mely valószínűleg felkelti majd az egyébként is zúgolódó részvényesek érdeklődését – mellett az is kiderült, a kormányzat végül nem járult hozzá a Brooks és David Cameron közti üzenetek közzétételéhez. Az elektronikus levelek a hírek szerint a Cameron és Brooks közti „meleg barátságról” árulkodtak, sőt akadt köztük néhány kínos darab is a miniszterelnök számára. Az üzeneteket bekérte a Leveson-bizottság, a kormányfő ügyvédjei azonban a botrány szempontjából lényegtelennek ítélték a beszélgetéseket, ezért végül nem adták át őket a sajtóetikát vizsgáló bizottságnak.
(The Guardian)