A Downing Street szóvivője a kormányfő állásfoglalását sürgető, többszöri felkérésre pénteken délután csupán annyit mondott: „Nem tervezzük, hogy a díjjal kapcsolatban bármilyen nyilatkozatot tegyünk”. Órákkal az oslói bejelentés után Londonban csak a külügyminisztérium foglalt állást egy feltűnően rövid, két mondatból álló nyilatkozatban. A minisztérium méltatta az unió történelmi szerepét a béke és a megbékélés előmozdításában.
Más fővárosokban ugyanakkor állam- vagy kormányfők lelkesen üdvözölték az Európai Uniónak ítélt békedíjat. Ebben élen járt Berlin, ahol Angela Merkel kancellár a többi között arról beszélt: a díj megerősíti személyes elkötelezettségét arra, hogy még inkább törekedjen az európai integráció elmélyítésére.
Megfigyelők szerint Cameron demonstratív hallgatása tükrözi a britek bonyolult viszonyát Európához, illetve az Európai Unióhoz. Egyben pedig fényt vet arra a nyomásra, amely a kormány vezetőjére nehezedik a brit euroszkeptikusok részéről.
A kormányon lévő konzervatív pártban az EU bírálói attól tartanak, hogy Cameron Brüsszellel szembeni „keményvonalas” politikája nélkül a választók az egyre népszerűbbé váló, az unióból történő kilépést sürgető Brit Függetlenségi Párthoz vándorolnának át.
A konzervatívok egyik euroszkeptikus parlamenti képviselője, Bill Cash közvetve utalt arra, hogy Cameron saját pártjában milyen bírálatokra számíthatna, ha pozitívan nyilatkozna az Európai Uniónak ítélt Nobel-békedíjról. A képviselő ezzel összefüggésben azt a hasonlatot említette, mintha egy bukott filmet Oscarral jutalmaznának.