Eltávolítják a kommunista jelképet ábrázoló plakátot

Az Európai Bizottság (EB) litván panaszra eltávolítja brüsszeli székházából a sarló és kalapács kommunista jelképet ábrázoló plakátot – közölte egy diplomata hétfőn.

WL
2012. 10. 22. 19:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arunas Vinciunas, Litvánia rendkívüli és meghatalmazott nagykövete Brüsszelben közölte: az EB elismerte, hogy a poszter egy általa anyagilag támogatott kampányban készült.

„Miután magyarázatot kértünk, közölték velünk, hogy a plakát a Europe4all – Európa mindenkinek című pályázatra készült és az EB részben finanszírozta” – mondta a litván nagykövet, aki hozzáfűzte, hogy „EB-tisztviselők megígérték, hogy eltávolítják”.

Litvánia azt követően figyelt fel a plakátra, hogy az Európai Parlament egyik brit képviselője fényképet közölt róla.
Ezen a sarló és kalapács a keresztény, iszlám, zsidó és más vallások csillagot formáló jelképeivel együtt látható, alatta a szöveg: „Mindannyiunknak ugyanaz a csillaga lehet. Europe4all”.

A sarló és kalapács mint önkényuralmi jelkép – ahogy Magyarországon is – be van tiltva Litvániában.

Az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott Litvániát 1939-ben foglalta el az akkori Szovjetunió, sok ezer embert megöltek, tízezreket deportáltak Szibériába és Közép-Ázsiába. 1941-ben Németország rohanta le, és a helyi lakosokkal együttműködve gyakorlatilag kiirtotta az ország 200 ezres zsidó lakosságát.

Litván becslések szerint 780 ezer emberrel csökkent az ország lakossága 1940-41, majd 1944-52 között, részben a szovjet önkényuralom miatt, részben mert sokan menekültek Nyugatra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.