A CGIL tiltakozó nagygyűléséről beszámoló jelentésében a brit hírügynökség ezrekre tette a résztvevők számát, míg az orosz hírügynökség tízezrekről számolt be. Az ipar minden ágának képviseletében összegyűlt tiltakozók vörös léggömbjein és transzparensein a feliratok a Mario Monti vezette kormány távozását követelték, és sürgették a kabinetet, hogy tegyen többet a recesszió sújtotta munkások megsegítése érdekében. A megmozdulás szónokai követelték az elbocsátások beszüntetését a járműiparban, valamint a kiegészítő adók megszüntetése, a nyugdíjrendszer korszerűsítése és a munkanélküliség mellett foglaltak állást.
A szakszervezeti szövetség a honlapján arra szólította fel a kormányt, hogy olyan intézkedésekre összpontosítson, amelyek ösztönzik a beruházásokat, fellendítik a foglalkoztatást, főként a fiatalok és a nők körében.
A CGIL november közepére 24 órás általános sztrájkot tervez követeléseinek nyomatékosabbá tétele érdekében.
Tüntetések Európában
Tízezrek vonultak szombaton London utcáira, hogy így tiltakozzanak a kormány gazdasági megszorító intézkedései ellen. Görögországban, Spanyolországban és Portugáliában is tüntetések zajlottak az elmúlt hónapokban a megszorító gazdaságpolitika ellen.