A háttérben minden bizonnyal már döntés született a legfontosabb posztokról, így az átszervezések gyorsan zajlanak majd, a személyi döntések bejelentése a Kínai Kommunista Párt novemberi, 18. pártkongresszusa után várható – áll a lap csütörtöki számában.
Régebb óta a távozók sorában emlegetik a kínai központi bank (PBoC) élén álló Csou Hsziao-csuant (Zhou Xiaochuan), aki jövőre várhatóan nyugdíjba megy. Az idén 64 éves jegybanki kormányzó azonban kormányzati tanácsadó maradhat. Csou helyére Lou Csi-vej (Lou Jiwei), a legfontosabb állami szuverén befektetési alap, a CIC jelenlegi elnöke esélyes. Lou a CIC-et öt évvel ezelőtti indulása óta igazgatja, a 300 milliárd dolláros alap sikere a pénzügyi szakember szakmai hozzáértését igazolja. Lou közeli szövetségese a jelenlegi miniszterelnök-helyettesnek, Vang Csi-sannak (Wang Qishan), akit a hatalomátadás után a kínai törvényhozás, a Népi Kongresszus vezetőjének posztjára tartanak esélyesnek. Más források szerint Lou akár pénzügyminiszter is lehet, a PBoC élére ebben az esetben Hsziao Kang (Xiao Gang), a Bank of China jelenlegi elnöke esélyes.
Nyugdíjba vonul a Társadalombiztosítási Alap Nemzeti Bizottságának vezetője, Taj Hsziang-long (Dai Xianglong) is. A világ legnagyobb központi nyugdíjalapjának vezetését egyelőre nem tudni, ki veszi át.
A South China Morning Post írásában említett, ez év végén és jövő év elején esedékes, a pénzügyi pozíciókat illető változások mellett szinte biztosra vehető, hogy nem lesz csere a Kínai Banki Szabályozó Bizottság (CBRC), a Kínai Értékpapír-szabályozó Bizottság (CSRC) és a Kínai Biztosítási Szabályozó Bizottság (CIRC) élén. E kulcsfontosságú szerepet betöltő pénzügyi szervek vezetősége tavaly október végén cserélődött le, ami megfigyelők szerint azt is jelzi, hogy a szabályzók működésére semmilyen lényegi hatással nem lesz a politikai vezetőváltás.