Az amerikai politikus a tőle megszokott módon ezúttal is kiemelte, hogy Peking és Washington együttműködése fontos a világbéke szempontjából, s a két országnak felül kell emelkednie a napi bosszúságokon. „Amikor két nagy ország kapcsolatban áll egymással, időnként óhatatlanul is egymás tyúkszemére taposnak. Fontos az, hogy ezt miként kezelik, de ami ennél is fontosabb, hogyan képzelik a jövőt” – hangoztatta Kissinger. Szerinte a két vezetés között helyre kell állítani és intenzívebbé kell tenni a konzultációkat, és különböző szinteken meg kell találni azokat a területeket, amelyeken együtt tudnak dolgozni.
A most folyó pártkongresszuson a korrupcióval kapcsolatban elhangzottakról Kissinger – kérdésre válaszolva – azt is megjegyezte, hogy a korrupció majdhogynem elkerülhetetlen, amikor egy ország egy nagyon alacsony fejlettségi szintről egy nagyon magasra törekszik. Mint mondta, a kínai vezetés tisztában van a problémával, és eltökéltek annak megoldásában. „Az én tapasztalatom szerint a kínai vezetők teljesítik azt, amit megígérnek, tehát derűlátó vagyok” – fűzte hozzá.
Kissinger azon kevesek közé tartozik, akiknek a Kínai Népköztársaság politikai vezetéséből mind a négy generációval volt kapcsolata. A közelgő őrségváltásra utalva megjegyezte, a hamarosan megválasztandó új generáció egy „zavaros időszakban” veszi át a kormányrudat, de tapasztalataik megerősítették őket, és képesek lesznek a rájuk váró kihívásokkal szembenézni.