Berlusconi kérést intézett az ügyében eljáró bíróság felé

Silvio Berlusconi kérésére a parlamenti választások utáni időszakra halasztotta az illetékes milánói bíróság hétfőn a Ruby-per tárgyalását.

LR
2013. 02. 11. 12:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt olasz kormányfőt hivatali hatalommal való visszaéléssel és fiatalkorúval való szexuális kapcsolattal vádolják. Silvio Berlusconi, a jobbközép Szabadság Népe (PdL) párt elnöke – aki meg sem jelent a tervezett tárgyaláson – a választási kampánnyal kapcsolatos elfoglaltságaira hivatkozott. A bíróság Berlusconi hasonló kérelmére január végén még nemet mondott, most azonban nem emelt kifogást. A következő tárgyalás időpontját a február végi parlamenti választások utánra, március 4-re halasztották. Ezt további három tárgyalás követi majd, március 8-án, 11-én és 18-án. Az utolsó tárgyaláson megszülethet az ítélet is – jelentette be a bíróság.

Berlusconi tavaly már megszólalt


Ilda Boccassini ügyész elfogadta a perhalasztást, azt hangsúlyozva, hogy a bíróságnak a választások után köteleznie kell a volt kormányfőt a tárgyalásokon való megjelenésre. „Jól ismerem Berlusconit, a választások után a kormányalakításra vagy bármi másra fog hivatkozni” – hangoztatta Boccassini. A még 2011-ben kezdődött úgynevezett Ruby-perben az idén 77 éves Berlusconit kiskorú lány prostitúcióra való kényszerítésével és hivatali hatalommal való visszaéléssel vádolják. A most 21 éves „Szívtipró Ruby” – a marokkói Karima El Mahroug – a vád szerint négy évvel ezelőtt tizennégy alkalommal vett részt az akkori kormányfő Milánó közeli villájában rendezett partikon. Rubyt a védelem januárban szólította a bíróság elé tanúként, de végül nem hallgatták meg. Berlusconi tavaly októberben önként nyilatkozott a bíróságon, hangoztatva, hogy soha nem volt szexuális kapcsolata Rubyval.

A milánói bíróság február 8-án a Berlusconival szembeni másik pert is márciusra halasztotta. A Mediaset-perként ismert eljárásban a vállalkozó-politikust adócsalással vádolják be nem fizetett televíziós közvetítési jogdíjak miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.