A Jungang Ilbo című lap szerint az utóbbi napokban különféle munkagépek „aktív tevékenysége” figyelhető meg az atomtelep kettes és hármas számú alagútjánál. Teherautók földet, homokot és más, a föld alatti atomrobbantáshoz használt alagutak betemetéséhez szükséges anyagokat szállítanak a helyszínre. Hasonló előkészületek előzték meg az Észak-Korea által négy napja végrehajtott harmadik atomrobbantást is, és mindez arról tanúskodik, hogy Phenjan nukleáris kísérletre készül. A japán média arról adott hírt, hogy Észak-Korea pénteken értesítette legfőbb szövetségesét, Kínát arról, hogy az idén további atomkísérleteket hajt végre, hogy nyomást gyakoroljon az Egyesült Államokra. Dél-Korea a robbantás után mutatta be csodafegyverét, hogy ellensúlyozza a kommunisták sikerét.
A február 12-i, harmadik föld alatti atomrobbantás heves bírálatokat váltott ki a nemzetközi közösségben. Több ország újabb szankciók bevezetését szorgalmazta Phenjan ellen. Észak-Korea azonban újabb, még „erősebb” lépéseket helyezett kilátásba arra az esetre, ha ez megtörténik. A Hír TV Ázsia című műsora is a sztálinista ország erőfitogtatásával foglalkozott.
A phenjaniak virágokat helyeztek el a hetvenegy éve született Kim Dzsong Il szobrainál és az őt ábrázoló mozaikoknál. A zászlókkal és más dekorációkkal feldíszített fővárosban koncerteket és tömeges tornászbemutatókat tartottak. Külföldről – Oroszországból, Ukrajnából, Észtországból és Kanadából – meghívott sportolók részvételével műkorcsolya-bajnokságot rendeztek.
Az elhunyt vezető fia, Kim Dzsong Un ünnepélyesen hatalmas mennyiségű mézet adományozott egy phenjani szülészotthonnak, és személyesen rendelkezett arról, hogy helikopterekkel vigyenek ajándékokat azoknak a gyerekeknek, akik a Sárga-tenger kilenc legtávolabbi szigetén laknak. A jeles ünnepen a legkiválóbb katonák, párttagok és munkások Kim Dzsong Il nevével ellátott karórát kaptak, kitüntetés gyanánt a „kedves vezető” idézetgyűjteménye járt a legjobbaknak.
Kim Dzsong Il 2011. december 17-én hunyt el szívrohamban. Halála után harmadik fia, Kim Dzsong Un vette át az ország vezetését. Kim Dzsong Un szombaton felkereste a kimszuszáni emlékpalotát, apja, valamint nagyapja, Kim Ir Szen nyughelyét, ahová párt- és katonai vezetők is elkísérték.