Százezres tömeg töltötte meg a római Piazza del Popolo teret, ahova a PdL hívta híveit az igazságügyi reformot sürgető tüntetésre, mely egyben tiltakozás is volt a Berlusconit „üldöző ügyészek” ellen. „Az egyáltalán nem pártatlan ügyészek politikai harcot vívnak velem” – jelentette ki Berlusconi. Ez volt a PdL első utcai megmozdulása a februári választások óta.
„Eltemettek bennünket, miközben megnyertük a választásokat. Most is készen állunk az új választási kampányra” – hangoztatta beszédében Berlusconi. Hozzátette, hogy nincs kellő parlamenti támogatottsága a pénteken kormányalakítással megbízott Pierluigi Bersaninak, a balközép Demokrata Párt (PD) főtitkárának, aki az „Olasz Kommunista Párt volt tagjait” vezeti.
„Ha Bersani kisebbségi kormánnyal próbálkozik, tudja, hogy kemény ellenzék leszünk a parlamentben és az olasz utcákon is. Jobb lenne azonban, ha nem vesztegetné az időt és visszatérnénk az urnákhoz” – mondta a PdL elnöke. Hangsúlyozta, hogy Itália érdekében a PD–PdL nagykoalíciója lenne az egyetlen megoldás.
Bejelentette, a parlament keddi ülésén a PdL kezdeményezi a Monti-kormány által bevezetett ingatlanadó eltörlését. „Elég volt az adók, a bürokrácia és az ügyészek elnyomásából!” – hangoztatta.
Az eddigi kormányfőről szólva „az évszázad viccének” minősítette, hogy Mario Monti visszaszerezte Olaszország hitelét. „Lefeküdt Németországnak” – mondta. „Európa nem az ellenségünk” – tette hozzá. Beppe Grillót, az 5 Csillag Mozgalom (M5S) vezérét „marslakónak, politikai turistának\" nevezte.
Berlusconi a köztársasági elnöknek az olasz nép általi közvetlen megválasztását szorgalmazta, hangoztatva, hogy addig is a következő államfőnek a „mérsékelt jobbközépből” kell kikerülnie, és az nem lehet a PD javasolta Romano Prodi, akinek nevét füttyszó kísérte a hallgatóság soraiból.
A PdL-demonstrációval egy időben a PD egy másik római téren Berlusconi ellen tüntetett.