A miniszter, aki a Bájt Hajehudi (Zsidó Otthon) pártot képviseli a kormányban, és maga is a megszállt Ciszjordániában élő telepes, a területek bibliai nevét használva kijelentette: a kormány „Júdeában és Szamariában többé-kevésbé annyi lakást épít majd, mint eddig. Nem látok okot arra, hogy ez megváltozzon”. Hozzátette, hogy a további építkezések többsége a gyérebben lakott területeken lesz.
A legtöbb nagyhatalom a nemzetközi törvényekbe ütközőnek tekintia megszállt területeken való építkezést. Az izraeliek egy része ezzel szemben úgy gondolja, hogy a zsidókat történelmi szálak kötik Ciszjordániához és Kelet-Jeruzsálemhez, ahol mintegy 500 ezer telepes él, és ezek az izraeliek vitatják, hogy törvénytelen volna ezeken a területeken építkezniük.
Kedden a Közel-Keletre utazik Obama
Közel-keleti útja keretében kedden érkezik Izraelbe Barack Obama amerikai elnök, aki már első hivatali idejében is követelte Izraeltől, hogy állítsa le a telepbővítést azokon a területeken, amelyek a palesztinok leendő államának részét képeznék. Az amerikai elnök körútja lehetőséget biztosít arra, hogy közvetlenül szóljon az izraeliekhez, támogatásáról biztosítsa a palesztin hatóságot és Jordánia királyát – közölte a hétvégén Ben Rhodes, helyettes nemzetbiztonsági tanácsadó.
Elnökké választása, 2008 óta Obama először keresi majd fel Izraelt, és ellátogat a Fatah palesztin mozgalom irányította Ciszjordániába és Jordániába is. Obama kedd este indul el második elnöki ciklusának első külföldi útjára, amelyre elkíséri John Kerry külügyminiszter.