A házelnök hivatalos látogatása második napján találkozott a Németországi Magyar Szervezetek Szövetsége (BUOD), a regensburgi egyetemen működő Müncheni Magyar Intézet, a Magyar Katolikus Misszió München és más bajorországi magyar szervezetek képviselőivel. Kövér László a megbeszélésen az Országgyűlés támogatásáról biztosította valamennyi szervezetet, és megköszönte munkájukat, amellyel nemcsak saját közösségük megmaradását biztosítják, hanem a magyarországi és a Kárpát-medencei magyar közösségeknek is segítenek. Az Országgyűlés elnöke kiemelte a bajorországi magyarok és szervezeteik szerepét abban, hogy elmagyarázzák a bajor és a német lakosságnak a gazdasági válságból való kilábalásra irányuló magyarországi erőfeszítéseket – tájékoztatta az MTI tudósítóját a házelnök hivatala.
Kövér a müncheni magyar főkonzulátuson állampolgársági eskütételen vett részt, majd szudétanémet szervezetek képviselőivel folytatott megbeszélést. Franz Pany, a szudétanémetek – vagyis a második világháború után Csehszlovákiából elüldözött németek – bajtársi szövetségeinek országos elnöke a találkozón mérföldkőnek nevezte, hogy az Országgyűlés megkövette a második világháború után Magyarországról elüldözött németeket, és emléknapot vezetett be a tiszteletükre.
A házelnök hivatalának tájékoztatása szerint Kövér a találkozón hangsúlyozta: a bocsánatkérésre nagyobb szükségük van azoknak, akik a bűnöket elkövették, mint azoknak, akik elszenvedték. Az Országgyűlés elnöke hozzátette, hogy a bocsánatkérés újabb állomás abban a folyamatban, amelynek során a magyarság feldolgozza történelmét.
Kövér kedden kezdett hivatalos látogatást Münchenben. Kedden a Magyar Érdemrend Középkeresztje kitüntetést adta át Hans Zehetmairnak, a bajor Keresztényszociális Unióhoz (CSU) közel álló Hanns Seidel Alapítvány elnökének, és ünnepi beszédet mondott a főkonzulátus és a Magyar Katolikus Misszió München március 15-ei ünnepségén.
A házelnök szerdán az eredeti program szerint találkozott volna Barbara Stramm-mal, a bajor parlament elnökével is, aki azonban a magyar alaptörvény módosítása miatt elhalasztotta a megbeszélést. A CSU politikusa erről kedden levélben tájékoztatta az Országgyűlés elnökét. A bajor parlament sajtóosztálya által az MTI-hez eljuttatott levél szerint az alkotmány hétfői módosítása Németországban és az Európai Unióban „mély aggodalmat és vitát váltott ki a jogállamiság további fejlődését illetően”, ezért a módosítás nyomán felmerülő kérdések tisztázásáig „tanácsos” elhalasztani a találkozót.