A Központi Katonai Bizottság (KKB) elnöke, egyben államelnök és pártfőtitkár Hszi Csin-ping által szentesített dokumentumból kiderül, hogy azokra az 55 év alatti, a hadseregben és a fegyveres rendőrségben szolgáló vezetőkre gondolnak, akik eddigi pályafutásuk során nem szereztek csapatnál tapasztalatot.
A körlevélben megfogalmazott parancs előírja, hogy a kiküldetés helyszínének kiválasztásánál a távoli, szegény vidékeket kell előnyben részesíteni. A „kiküldetés” időtartama nem lehet rövidebb 15 napnál. A lényeg, hogy a vezetők a sorállománnyal együtt vegyenek részt a mindennapi laktanyaéletben. A felmerülő költségeket saját zsebükből kell fizetniük, a „terepen” nem vehetnek részt külön kirándulásokon, banketteken, vacsorákon, nem fogadhatnak el ajándékokat.
A Huanqiu Shipao című lap nemrégiben cikket közölt a második tüzérségi hadtest politikai osztályának helyettes vezetője, Csang Hszi-nan tábornok tollából. Csang a hadseregben uralkodó laza fegyelemre és munkastílusra panaszkodott. Úgy vélte: a kapcsolatokat, a személyes érdekeket a legkülönbözőbb szintű vezetők jellemzően kötelezettségeik elé helyezik, nem ritkán nyíltan szembehelyezkednek a parancsokkal. „Pimaszul mennek a maguk útján” – jegyezte meg, s a helyzetet igen súlyosnak írta le.
A felsőbb vezetők átmeneti vidékre vezénylésének tehát kettős haszna is lehet. Így ugyanis betekintést nyerhetnek abba, hogy a hadsereg egyes részein mennyire veszik komolyan a katonai fegyelmet, s megtapasztalhatják, hogy – mint Csang állítja – egy esetleges éles helyzetben kiábrándító csalódás várna-e a hadsereg vezetésére.