AZ FBI is nyomoz az újabb lehallgatási ügyben

Nyomozást indított kedden az FBI, mert valaki lehallgatta Mitch McConnell, az amerikai szenátusi republikánus kisebbség vezetője kampánystábjának egy februári értekezletét.

WL
2013. 04. 10. 6:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jesse Benton kampánymenedzser szerint bűncselekmény történt, mert a megbeszélésről McConnell beleegyezése nélkül készítettek felvételt. Az elhangzottak hitelességét az érintettek nem tagadták. A Mother Jones kedden közölte a február 2-i megbeszélésről készített hanganyagot. A találkozón részt vevők arról tárgyaltak, hogy milyen kompromittáló tényeket lehetne felhasználni Ashley Judd színésznő ellen, aki egy ideig fontolgatta, hogy a 2014-es választáson Kentuckyban McConnell szenátor kihívója legyen a Demokrata Párt színeiben. Judd a múlt héten jelentette be, hogy eláll a küzdelemtől.

A felvétel szerint McConnell és munkatársai arról beszéltek, hogy a színésznőt az egykori, öngyilkossági hajlammal súlyosbított depressziója és a vallási nézetei okán lehetne támadni. A liberális Judd ellenzi a hagyományos kereszténységet, és támogatja a melegházasságot, valamint Barack Obama egészségügyi reformját.

Egy biztonsági magáncég átkutatta a tanácskozás helyszínét, de lehallgató berendezést nem talált. McConnell kampánystábja szerint nem történhetett kiszivárogtatás, mert a megbeszélésen csak a szenátor és bizalmasainak egy szűk köre vett részt. A tanácskozást megelőzően a helyiségben egy összejövetelt rendeztek, amelyre 75, külön meghívóval rendelkező személy volt hivatalos.

A republikánus szenátor kampánystábja „nixoni taktika” alkalmazásával vádolta meg a baloldalt és a liberálisokat. Richard Nixon republikánus elnök 1974-ben azért kényszerült lemondásra, mert kormánya igyekezett eltussolni, hogy megpróbáltak lehallgató berendezéseket elhelyezni a Demokrata Nemzeti Bizottság kampányirodájában a washingtoni Watergate épületegyüttesben.

David Corn, a Mother Jones riportere azt állította, hogy a cikk megjelenése előtt több ízben is megpróbált kapcsolatba lépni a kampánystábbal a felvétellel kapcsolatban, amelyet szavai szerint nem a magazin készített. McConnell munkatársai azonban nem álltak szóba az újságíróval.

A Mother Jones volt az a médium, amely a 2012-es elnökválasztási kampány idején nyilvánosságra hozott egy Mitt Romneyról készített videofelvételt, amelyen a republikánus politikus kijelentette, hogy a megélhetés szempontjából az amerikaiak 47 százaléka „függ a kormánytól”. Később kiderült, hogy a Fehér Házért vívott küzdelem sorsát nagyban Obama javára befolyásoló képsorok egy nyilvános adománygyűjtő rendezvényen készültek, a hangfelvétel pedig egy zárt párttanácskozáson.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.