A rendőrség az indiai határ térségében találta meg a tulajdonost, aki megpróbált elmenekülni az országból. Körözik az apját és egy spanyol állampolgárt is, akinek a vállalata több mint kétezer négyzetméter műhelyt bérelt a Rana Plazának nevezett épületben.
A katasztrofális baleset túlélői azt állítják, hogy a műhelyek vezetői a dolgozókat annak ellenére kényszerítették a munka felvételére, hogy a tragédia előtti napon komoly repedések keletkeztek a falakon. A romok alól még vasárnap hajnalban is kimenekítettek négy embert.
Az épületben öt vállalat dolgoztatott, köztük a spanyol El Corte Inglés és a brit Primark. A világon Bangladesben a legolcsóbb a textilipari munkaerő, de a munkakörülmények siralmasak. Az ágazati szakszervezet adatai szerint 15 év alatt mintegy 600 dolgozó vesztette életét munkahelyi balesetekben vagy tűzvészekben, 3 ezren pedig megsérültek. Az ország 4500 ilyen üzemének nagy részében szombaton és vasárnap is sztrájkoltak a jobb munkakörülményekért.
Szombaton Dakkában letartóztatták azoknak a ruhakészítő műhelyeknek a tulajdonosait is, amelyek az összeomlott házban működtek. A bangladesi rendőrség gondatlanságból elkövetett emberöléssel gyanúsítja az őrizetbe vett három személyt, akik közül kettő a műhelyeket üzemeltető cégek (New Wave Buttons és New Wave Style) tulajdonosa, a harmadik pedig az egyik cég igazgatója.
Péntek este Dakka érintett peremkerületében több százezren tüntettek, követelve egyebek között az épület és a műhelyek tulajdonosainak letartóztatását és kivégzését. Szombaton, hetven órával a katasztrófa után még mindig hoztak ki túlélőket és holttesteket az épületből. A túlélők száma már meghaladja a 2200-at.
Bangladesben gyakran fordulnak elő üzemi balesetek, de ez volt a legsúlyosabb az ország történetében. A legutóbbi súlyos baleset tavaly novemberben történt: akkor is ruhagyárban ütött ki tűz Dakka közelében, és több mint száz ember halt meg a lángokban.