A titkos hangfelvételt egy ellenzéki szenátor, Carmen Eva Gonzales tette közzé, s többek között kiderül belőle, hogy a „terroristaügy” – amelynek 39 vádlottja között van a magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Előd – bizonyos periratai eltűntek, de Soza már nem léphetett vissza a perben való részvételétől, mert nagy botrány kerekedett volna, ha mindez kiderül. Soza szájából a bizalmasával folytatott beszélgetés során elhangzott az is: a kormányzati (belügy) minisztérium egyik tisztségviselője maga mondta, hogy ha a „terrorista összeesküvésről” szóló bírósági ügy összeomlik, „Evo (Morales bolíviai elnök) is bukik”. Soza hétfőn jelent meg Genero Quenta ügyész előtt, hogy vallomást tegyen. Tagadta a felvételen elhangzottakat, és azt is, hogy azon ő beszélne.
„Az elejétől kezdve, azóta, hogy megkezdődött a (terrorista) ügyben a nyomozás, sajnos egy sor fenyegetés, rágalom és sérelem ért. Nekem egymagamnak kellett szembemennem egy befolyásos Santa Cruz-i csoporttal, amely megpróbálta feldarabolni az országot” – hangoztatta Soza a meghallgatás után. Hozzátette: a szóban forgó telefonbeszélgetés miatt ellene indított vizsgálat célja a bolíviai–magyar–horvát állampolgárságú Rózsa Flores Eduardo nevével fémjelzett ügy befejezésének megakadályozása. „Carmen Eva Gonzales szenátor egyetlen célja, hogy ártson a vizsgálatnak, és hogy a pert ne lehessen lefolytatni” – mutatott rá az ügyész.
Az ellenzék tiltakozott amiatt, hogy Sozát a vallomástételt követően nem vették őrizetbe a hatóságok. Az ügyészség közölte, hogy a hangfelvételt az Unipol rendészeti egyetem szakértői vizsgálják a belügyminisztérium előírásaival összhangban. A felvétel eredetiségéről Brazíliában és Spanyolországban készített vizsgálatok eredményeinek – amelyek szerint Mario Soza hangjáról van szó – jogi szempontból semmilyen jelentőségük nincs – tette hozzá a hivatal.
Ramiro Guerrero bolíviai főügyész március 19-én jelentette be, hogy lemondott megbízatásáról a terrorista ügyben az államot képviselő vezető ügyész. Mario Soza „visszavonhatatlan döntésében” arra hivatkozott, hogy családját megfenyegették, és fél, hogy elrabolják a lányát. A lemondásával kapcsolatban megjelent találgatások között szerepelt, hogy annak valódi oka a nyilvánosságra került telefonbeszélgetés.
A Külügyminisztérium ismételten szorgalmazza Tóásó Előd mielőbbi szabadlábra helyezését. A tárca az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében hangsúlyozta azt is: a magyar kormány sürgeti, hogy a bolíviai hatóságok mielőbb nemzetközi elismertségnek örvendő szakértők bevonásával vizsgálják ki Soza, a bolíviai kormányt Tóásó Előd ügyében képviselő ügyész lemondásának tisztázatlan körülményeit. Kiemelték, a minisztérium folyamatosan figyelemmel kíséri a Bolíviában jogtalanul fogvatartott Tóásó Előd ügyének alakulását, „a per tárgyalásának újabb és újabb elhalasztását és a tárgyalások helyszíneinek váltogatását”.