A Tennessee állambeli Knoxville illetékes bírósága egy további vádpontban, a szövetségi tulajdon megrongálásában is bűnösnek mondta ki a 83 éves apácát, Megan Rice-t, a 63 éves Michael Wallit és az 52 éves Greg Boertje-Obede-t. A békeaktivisták a bíróságon hangoztatták, hogy tettükért nem éreznek bűntudatot, elégedettek, hogy bejutottak a létesítmény legbiztonságosabbnak tekintett területére.
Szövetségi tisztviselők azt közölték, a trió szándéka nem az volt, hogy felrobbantsa az ott tárolt anyagokat, vagy úgynevezett piszkos bombát állítson elő – ahogy azt az ügyészek állították. A piszkos bomba olyan, hagyományos robbanóanyaggal töltött szerkezet, amely radioaktív szennyező anyagot szór szét robbanásának körzetében. A trió 2012 augusztusában hajtotta végre akcióját. Tagjai több kerítésen hatoltak át és jelszavakat festettek fel, valamint emberi vérnek mondott folyadékot öntöttek az uránt tároló épület falára, a létesítmény legszigorúbban őrzött területén.
A tárolót a 2001. szeptember 11-i terrortámadások után építették, egy olyan kiterjedt komplexum területén, amely a második világháború idején az Y-12-es katonai kódnevet kapta. Noha a modern biztonsági eszközökkel felszerelt létesítménynek a kerítéseknél elhelyezett elektromos érzékelői riasztottak, az aktivisták egy békemozgalom közleménye szerint négy kerítésen hatoltak át, és több mint két órán át haladtak, amíg elérték a raktárépületet. Az amerikai országos nukleáris biztonsági hatóság (NNSA) azt közölte, hogy három kerítésen jutottak túl.
Az Oak Ridge-i Környezetvédelmi Békeszövetség elnevezésű szervezet azt közölte, hogy a csoport célja nem az objektum sebezhetőségének a demonstrálása volt, hanem az, hogy az általuk háborús bűnnek minősített atomfegyvergyártás ellen tiltakozzanak. Az eljárás során az ügyészek a vádak közé felvették a szándékos rongálás bűntettét, amelyért akár 20 évig terjedő büntetést szabhatnak ki rájuk. A szövetségi tulajdon rongálásáért pedig további tíz évi börtönnel sújthatók.