Az Egyesült Államok – hivatalosan a jordán kormány kérésére – közölte, hogy Jordániában fog állomásoztatni Patriot légvédelmi ütegeket és F-16-os vadászgépeket, amelyeket egy jelenleg is zajló hadgyakorlat részeként vittek az arab országba. A bejelentés után megindultak a találgatások, hogy az Egyesült Államok repüléstilalmi övezetet alakítana ki Szíria egyes részein. Ez jelentős segítség lenne a Bassár el-Aszad szíriai elnök rendszere ellen harcoló lázadóknak, akiknek nincs megfelelő felszerelésük, hogy felvegyék a harcot a szíriai légierő ellen. Hírek szerint Szaúd-Arábia is szállítana légvédelmi rakétákat a lázadóknak.
A repüléstilalmi övezet bevezetése a nemzetközi jog megsértése lenne – közölte az orosz külügyminiszter. Szergej Lavrov megismételte, Moszkva kételkedik benne, hogy a szíriai kormány valóban bevetett-e vegyi fegyvert a polgárháborúban, ahogy azt a Fehér Ház csütörtökön bejelentette, és amelyre hivatkozva az amerikai kormány közölte: kézifegyverekkel és lőszerrel látja el a szíriai felkelőket.
A teheráni vezetés négyezer iráni katonát vezényel Szíriába Bassár el-Aszad elnök támogatására – adta hírül vasárnap az Independent on Sunday című brit lap. Az újság úgy fogalmazott, hogy Irán teljes határozottsággal védelmezi Aszad rendszerét.
A szíriai kormány kemény hangú nyilatkozatban reagált vasárnap arra, hogy Egyiptom azonnali hatállyal megszakított minden diplomáciai kapcsolatot Szíriával. Szerintük Egyiptom csatlakozott a Szíria elleni összeesküvők klikkjéhez, amelynek élén az Egyesült Államok és Izrael áll.
A szíriai helyzet lesz az egyik fő témája a G8-országcsoport (a világ hét legfejlettebb ipari állama és Oroszország) hétfőn Észak-Írországban kezdődő csúcstalálkozójának is.