Hszi Csin-ping megbeszélései során az ENSZ szerepéről szólva kijelentette, a világszervezetnek a pártatlanság és az igazság oldalán kell állnia, és tisztességgel kell állást foglalnia. Felvetette, a tagállamoknak nem olyan megoldásokra kellene törekedniük, ahol az egyik fél győzelme a másik fél számára vereséggel jár.
A kínai elnök szerint Kína az ENSZ BT állandó tagjaként fokozni fogja erőfeszítéseit a nemzetközi viták békés rendezése érdekében, és együttműködik más országokkal az éghajlatváltozás jelentette kihívások leküzdésében.
Elemzők arra hívják fel a figyelmet, hogy korábban a kínai vezetők azt emelték ki, hogy Kína fejlődő ország, s ezért globális szerepvállalása csak korlátozott lehet, ma viszont már egyre inkább érezhető: Peking több helyet és szót kér a nemzetközi porondon.
Kína vezetői a feltörekvő államokéval együtt többpólusú világrend szükségességét hangsúlyozzák, a fejlődő országoknak több beleszólást kérve, elutasítva egy szuperhatalom vagy a nagyhatalmak dominanciáját. Ezért is sürgetik az ENSZ reformját.
A kínai miniszterelnök, Li Ko-csiang az ENSZ-főtitkárral találkozva a világszervezet nagyobb szerepének szükségességét húzta alá, és kijelentette, hogy a világszervezet keretein belül országa közre kíván működni a fenntartható fejlődés biztosításában, és olyan regionális problémák megoldásában is, mint a szíriai.
Ban Ki Mun pekingi tárgyalásain téma volt Irán és Észak-Korea nukleáris programja, s a nemzetközi békefenntartás problémáiról is szót ejtettek. Sajtóértekezletén a főtitkár felszólította Észak-Koreát az ENSZ Biztonsági Tanács határozatainak maradéktalan betartására. Mint mondta, a megoldásra váró ügyeket békés párbeszéddel kell rendezni, különösen Dél-Koreával.