Eközben Dilma Roussef elnök – az országon végigsöprő tiltakozások másnapján – Lula da Silva korábbi államfővel tanácskozott a brazil metropolisban. Kedd reggel Roussef, megpróbálva lecsitítani a kedélyeket, azt hangoztatta, hogy kormánya „meghallotta” az ország fél tucat nagyvárosát hétfőn elözönlő mintegy 250 ezer tüntető legitim törekvéseit. „Brazília erősebben ébredt mára” – mondta televíziós üzenetében az elnök, úgy fogalmazva, hogy a keddi tüntetések léptéke a brazil demokrácia erejét, a lakosság civil törekvéseit mutatta.
Közben hivatala bejelentette, az elnök villámlátogatást tesz Sao Paulóban, hogy elődjével és politikai mentorával, Luiz Inácio Lula da Silvával, illetve Fernando Haddad polgármesterrel megvitassa a tüntetéseket elindító tömegközlekedési tarifaemelés mérséklésének lehetőségét. Porto Alegre, Recife és más nagyvárosok máris csökkentették a múlt héten felemelt viteldíjakat.
Este azonban ismét legalább tízezren vonultak a Sao Pauló-i polgármesteri hivatal elé, ahol a megmozdulás megint zavargásokba torkollott. Többen ostrom alá vették az intézményt, és megpróbáltak behatolni az épületbe, melyre a rendőrség könnygáz bevetésével válaszolt. A zavargás résztvevői felgyújtották a TV Record televízió közvetítőkocsiját, feldúltak egy közeli bankfiókot, kifosztottak néhány üzletet és összegraffitizték a nemrég felújított opera homlokzatát.
A Datafolha brazil közvélemény-kutató 50 ezerre becsülte a Sao Pauló-i tüntetés résztvevőinek számát.
Kisebb tüntetések voltak Rio de Janeiro egyik negyedében, Belo Horizontéban és további mintegy harminc brazil kisvárosban.
Dilma Roussef elnök Sao Paoló-i megbeszéléseiről a sajtó szerint estig semmi sem szivárgott ki.