Megtámadták Észak-Sínai kormányzóság székhelyén, el-Arísban a kormányzói hivatalt, és az épületre felvonták a zászlajukat péntek este Mohamed Murszi megbuktatott egyiptomi iszlamista elnök hívei – jelentette az AFP francia hírügynökség tudósítója a helyszínről. A tüntetők behatoltak az épületbe, ahonnan a biztonsági erők tűzpárbaj után kivonultak. Korábban pénteken fegyveresek rátámadtak egy el-arísi hivatal előtt szolgálatot teljesítő rendőrökre, és öt rendőrt megöltek.
Egy kórházi illetékes szerint iszlamisták támadásaiban egy egyiptomi katona is meghalt. A fegyveresek rakétával és géppisztollyal lőttek rendőrőrsökre és katonai állásokra a térségben.
A Sínai-félsziget északi részén fekvő el-Gúrában egy katonai ellenőrző pontnál két katona sebesült meg. A Gázai övezettel határos Rafahban egy rendőrőrsre és a katonai hírszerzés egyik épületére támadtak rakétával – közölték biztonsági források.
A Sínai-félszigeten „törvényen kívüli állapot” uralkodik a Hoszni Mubarak elnök megbuktatásával végződött felkelés óta. A térség, ahol a központi hatalommal régóta konfliktusban álló beduinok élnek többségben, radikális iszlamisták búvóhelye is, akik itteni támaszpontjaikról intéznek támadásokat Izrael ellen.
Újabb összecsapások voltak szombatra virradó éjjel az egyiptomi Alexandria városában is. A Mena hírügynökség jelentése szerint Alexandriában a fegyveres összecsapásokban legkevesebb 12-en életüket vesztették, és mintegy 200-an megsebesültek. Egészségügyi források szerint a megbuktatott elnök hívei fegyverekkel támadtak a Murszi ellen tüntetőkre. Az idézett források azt közölték, hogy az összecsapásokba a volt államfő ellen tüntetők oldalán a rendőrök is beavatkoztak.
Értesülések szerint ezzel a pénteki egyiptomi összecsapások halálos áldozatainak a száma 30-ra emelkedett.
Több iszlamista fenyegetőzött nyilvánosan erőszakos cselekményekkel megtorlásul a Muzulmán Testvériség színeiben elnökké választott Murszi eltávolítása miatt, de a pénteki támadásokat egyelőre senki sem vállalta magára. Az egyiptomi hatóságok a támadások miatt napközben meghatározatlan időre lezárták a rafahi határátkelőt.
A volt elnököt támogató, iszlamista Muzulmán Testvériség politikai szárnyának tekintett Szabadság és Igazság Pártja egyiptomiak millióinak országos mobilizálásáról beszélt, és a „brutális államcsíny” elleni békés tiltakozásra szólította fel. Egyidejűleg követelte Murszinak visszahelyezését a hatalomba visszahelyezését.