Miért zuhannak le az orosz hordozórakéták?

Nem sokkal az indítás után lezuhant egy orosz hordozórakéta kedden Kazahsztánban, fedélzetén három navigációs műhold volt.

WL
2013. 07. 02. 8:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A felvételeken látható volt, hogy a Proton-M hordozórakéta letért pályájáról másodpercekkel az indítást követően. A rakéta forgott a levegőben, majd darabokra szakadt, és tűzcsóvaként lezuhant a bajkonuri rakétaindító állomás területén. Fedélzetén három Glonaszsz navigációs műhold volt, amelyek az orosz globális helymeghatározó rendszer részei.

Legutóbb tavaly augusztusban végződött kudarccal egy orosz és egy indonéz műhold felbocsátása az orosz Proton-M hordozórakétával. Akkor a Briz-M és a két műhold levált ugyan a hordozórakétáról, a gyorsító fokozat hajtóművei azonban idő előtt leálltak.

A közelmúltban az orosz kormányfő egy, az űrkutatás és űripar gondjait feltáró tanácskozáson közölte, hogy meg kell határozni a sikertelenségek felelőseit. Dmitrij Medvegyev elmondta, hogy Oroszországban az utóbbi másfél évben hét alkalommal végződött kudarccal a hordozórakéták fellövése és 10 műholdat veszítettek el. Más űrnagyhatalmak teljesítményével összehasonlítva óriásinak nevezte a különbséget.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.