Randalírozást eredményezett a Zimmerman-ítélet

Zavargások törtek ki helyi idő szerint hétfő éjjel Los Angelesben, ahol a Zimmerman-ítélet ellen békésen tüntető tömegből néhányan kiváltak és vandálkodni kezdtek.

PR
2013. 07. 16. 13:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendőrség Los Angelesben legalább 13 embert vett őrizetbe. A Project Islamic H.O.P.E. nevű muszlim jogvédő csoport által szervezett tiltakozás este hatkor közös virrasztásként kezdődött a Los Angeles-i Leimert parkban. A résztvevők a floridai esküdtszék szombati döntése ellen tüntettek, amellyel felmentette George Zimmermant, aki tavaly februárban agyonlőtt egy 17 éves, fegyvertelen, fekete bőrű fiút, Trayvon Martint.

A békés menetből kivált mintegy 150 vandál ablakokat tört be és akadályozta a forgalmat. Oaklandben sem zajlott problémamentesen a demonstráció, több száz tüntető rövid időre lezárt egy főutat a legnagyobb délutáni forgalomban. A rendőrök összecsaptak a randalírozókkal, kilencet őrizetbe vettek.

Tiltakozások voltak továbbá San Franciscóban, New Yorkban, Chicagóban, Washingtonban és Atlantában, míg Sanfordban, ahol a gyilkosság történt, semmi sem zavarta meg a nyugalmat hétfőn. Jogi aktivisták mintegy száz városban terveznek demonstrációkat a hét végére.

Eközben Zimmerman ügyvédje elmondta, hogy a 29 éves férfi visszakapja fegyverét. Az önkéntes rendőr azonban továbbra sem érezheti teljesen szabadnak magát, hiszen az igazságügyi minisztérium közölte: megvizsgálja Martin ügyét, és ha a szövetségi ügyészek bizonyítani tudják, hogy Zimmerman faji indítékból ölhetett, feljelentést tesznek a férfi ellen.

Hétfő estig 17 ezren írták alá a Fehér Ház petícióját, amely támogatná az igazságügyi minisztérium ilyen irányú lépését. Barack Obama amerikai elnök, aki tavaly meglehetősen felindultan reagált Martin halálhírére, vasárnapi közleményében tragédiának nevezte a történteket, de az esküdtszék döntésének tiszteletben tartására szólított fel.

Jay Carney fehér házi szóvivő hétfőn hangsúlyozta, hogy Obama nem fogja befolyásolni az igazságügyi minisztérium munkáját Zimmerman ügyében, mivel az helytelen lenne. Hétfőn megszólalt a Martin-gyilkosság egyik esküdtszéki tagja is. A B37-es esküdt a CNN-nek elmondta: szerinte mind Martin, mind Zimmerman hibázott.

„Szerintem mindketten felelősek voltak a helyzetért, amelybe kerültek” – mondta a nő, aki könyvet készül írni a Zimmerman-tárgyalásról. „Úgy gondolom, hogy mindketten elsétálhattak volna” – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.