A Mukhtar Abu al-Zubayr néven is ismert Ahmed Godane szerda éjszaka hangüzenetet tett fel egy as-Sabaabhoz köthető honlapra. Ebben elmondta, a bevásárlóközpont elleni támadás megtorlás volt azért, hogy Kenya 2011 októberében behatolt Szomália déli részébe, hogy szétzúzza a lázadókat. „Vigyétek el a katonáitokat, vagy készüljetek fel egy hosszan tartó háborúra, vérontásra, rombolásra és kitelepítésre” – mondta Godane nyilvánvalóan a kenyai kormánynak szánt üzenetében.
Godane szerint a kenyai nép is részese volt a szomáliai Kismayuban és más városokban végrehajtott mészárlásoknak, mert megválasztotta politikusait, és az adót, amelyet fizet, arra használják fel, hogy felfegyverezzék Uhuru Kenyatta kenyai elnök katonáit, akik „mészárolják a muszlimokat”. „Maguk támogatták a harcot ellenünk” – jelentette ki az as-Sabaab vezetője.
A szombaton kezdődött négynapos túszdráma legtöbb áldozata kenyai volt, azonban a támadásban legkevesebb tizennyolc külföldi állampolgár is életét vesztette. A halálos áldozatok között hat brit, két-két francia és kanadai, egy-egy amerikai, holland, ausztrál, kínai, indiai, perui, ghánai és dél-afrikai állampolgár is van. Jelenleg hatvanhét halálos áldozatról lehet tudni, azonban szakértők szerint ennél több halott lehet, mivel egyelőre nem tudni, hány holttest hever az épület romjai alatt. Az as-Sabaab szerdán a Twitter közösségi oldalra feltett üzenetében közölte, hogy 137 túsz halt meg Nairobiban.
Az as-Sabaab egyik fegyverese szerda este lövöldözött a szomáliai határ közelében lévő Wajir városban, megölt egy embert, négy másikat pedig megsebesített – jelentette az AP forrásmegjelölés és további részletek közlése nélkül. Csütörtök hajnalban pedig a milícia tagjai megtámadtak egy biztonsági ellenőrzőpontot Mandera városban, és megöltek két rendőrt, megsebesítettek három másikat, valamint megsemmisítettek 11 járművet – közölte az amerikai hírügynökséggel a helyi rendőrkapitány.