Ötezer-kétszáz amerikai katona vesz részt az első gyakorlaton, köztük 1100 nem Dél-Koreában állomásozó, hanem másutt szolgáló, és 7500 a másodikon, akik közül 5100 érkezik tengerentúlról. Tavaly az első gyakorlaton csak 3500 amerikai vett részt, de a másodikon 10 ezer. Az arányok az amerikai költségvetési lefaragások miatt változtak meg.
Dél-koreai részről 10 ezer katona vesz részt a szimulációs gyakorlaton és 200 ezer a harctérin, amelyen szárazföldi, légi, haditengerészeti, idegenlégiós és különleges egységek vesznek részt.
John Kerry amerikai külügyminiszter február közepén figyelmeztette Észak-Koreát, hogy a gyakorlatot – amely ellen Phenjan mindig hevesen tiltakozott, és háborús előkészületként tekintett rá – ne kösse össze a két Korea közötti családi találkozók kérdésével. Egyúttal óva intette Észak-Koreát attól, hogy bármiféle agressziót kövessen el. Kijelentette azt is: az Egyesült Államok soha nem fogja elfogadni, hogy Phenjan atomhatalommá váljon.
A szócsata természetesen már korábban kezdődött a két Korea között: Szöul már januárban fenyegette Phenjant, hogy viselje el, lesz hadgyakorlat.