Azoknak a létesítményeknek a vezetői, amelyekben tíz, vagy annál több szerencsejátékhoz szükséges eszközt, gépet telepítettek, már tiltott szerencsejáték miatt bűncselekménnyel lesznek vádolhatók – áll a legfelsőbb bíróság, a legfőbb ügyészség és a közbiztonsági minisztérium közös közleményében. Az általános és középiskolák környékén tilos a játékgépek telepítése.
A hatóságok a rendelkezés ellenőrzése során elsősorban a befektetőket és az üzemeltetőket veszik majd célba – fogalmaznak a dokumentum szerzői. E szerint mindazok, akik az effajta létesítményekhez biztosítják a berendezéseket, a helyszínt, a pénzügyi és technikai támogatást, illetve fizetik a létesítmények vezetőit, büntetésre számíthatnak.
Az országban rendszeresen indítanak kampányokat a földalatti bűnbarlangok leleplezésére, s a közbiztonsági tárca közlése szerint csak az idei év első hónapjában több mint ötezer embert vettek őrizetbe illegális szerencsejáték miatt.
1949, az új Kína megalakulása óta az országban tilos mindenfajta szerencsejáték, a kaszinók működtetése. A kínaiakról ugyanakkor köztudomású, hogy rendkívüli módon vonzódnak a szerencsejátékhoz, s az effajta szolgáltatások nagy fogyasztói külföldön, illetve a Kínához tartozó különleges közigazgatási övezetben, Makaóban. Kínában országszerte virágzanak az illegális kaszinók, madzsong- és kártyaszalonok.
A hivatalos statisztikák szerint a szerencsejátékkal kapcsolatos ügyek száma tavaly a 20 ezret is meghaladta, a Néma Vihar nevű művelet során több mint 50 ezer embert vettek őrizetbe, s több tucat kiterjedt hálózattal rendelkező kaszinót lepleztek le, köztük többet a legelőkelőbb, gazdagok látogatta üdülőhelyeken.