A szombati Magyar Nemzet számolt be arról, hogy Timothy Geithner volt amerikai pénzügyminiszter visszaemlékezéseiben arról írt, hogy 2011-ben az IMF, Franciaország és Németország nyomására bukott meg Olaszország miniszterelnöke Silvio Berlusconi, mert nem akart megszorító intézkedéseket bevezetni. Orbán Viktor hozzátette, hogy több országot is fel tudna sorolni, ahol ez megtörtént.
Magyarországon 2010-ben próbálták elérni egyes európai gazdasági és politikai körök a kormány bukását. „Volt egy olyan pillanat, amikor a külvilág velünk ellenséges szereplői a kezükben lévő eszközöket próbálták úgy összeilleszteni, hogy annak eredményeképpen Magyarországon minimum miniszterelnök-csere, de ha lehet inkább kormányváltás és új választás jöjjön létre.”
Orbán Viktor az esettel kapcsolatban kihangsúlyozta: a bukás azért nem történhetett meg, mert „a civilek és a Békemenet résztvevői kiálltak a kormány intézkedései mellett.”
„A transzparens mögött, amire az volt írva: Nem leszünk gyarmat, amire mindenki azt gondolja, hogy ez egy gazdasági kérdés. Na de politikai gyarmat se akarunk lenni, és a magyar kormány és én személy szerint is csak azért tudtam a helyemen maradni, mert akkor a magyar emberek megvédtek, megvédték a saját kormányukat, kiállítunk egymás mellett” – mondta a miniszterelnök.
A kormányfő úgy látja: azért fontos a magyar közösséget erősíteni, mert csak egy erős nemzet tudja megvédeni a saját érdekeit. A támadások pedig folyamatosak, példaként az akácfák kiirtását említette: „Elfogadhatatlan, hogy valaki, aki nem itt él velünk, nem magyar, nem osztozik a sorsunkban, nem ezek alatt a fák alatt hűsöl, nem ezekkel a fákkal tüzel, nem ezeknek a fáknak élvezi a mézét, hanem valahol máshol él, megmondja nekünk, hogy itt milyen fa nőjön. Ez beteges.”
Magyarország miniszterelnöke komoly vitákra készül az Unióban, ugyanis Brüsszel vissza akarja csinálni a rezsicsökkentést és bele akar szólni a devizahitelesek ügyébe.
Az Európai Néppárti győzelem esetén sem támogatják majd, hogy a jobboldali csúcsjelölt, Jean-Claude Juncker legyen az Európai Bizottság elnöke – mondta Orbán Viktor. A miniszterelnök hangsúlyozta: nincs olyan európai okmány, ami előírná, hogy a frakciók listavezetői kerüljenek a brüsszeli végrehajtó testület élére. Orbán Viktor kitart amellett, hogy a bizottsági elnököt továbbra is a miniszterelnökök tanácsa jelölje, és döntésükről szavazzon az Európai Parlament. A kormányfő azt mondta: ők korábban Juncker Néppárti jelöltségét sem támogatták.
„Az Európai Néppárton belül, amikor a jelölés volt, mi nem azt a személyt támogattuk, aki ma az Európai Néppártnak a jelöltje; de mi fegyelmezett és lojális szövetségesek vagyunk. Miután eldöntötte az Európai Néppárt, hogy kiáll a kampányunk élén, mi teljes súlyunkkal, tekintélyünkkel az Európai Néppárt és jelöltje munkáját kezdtük el segíteni, tehát mi az európai néppárt meghatározó ereje vagyunk, és ott állunk teljes testtömegünkkel a csúcsjelölt mögött. Azt akarjuk, hogy sikeres legyen, hogy vezessen bennünket győzelemre, de azt már nem gondoljuk, hogy neki kellene vezetnie a bizottságot” – fogalmazott a miniszterelnök, aki arra a kérdésre, hogy adott esetben nem is szavaznák meg azt válaszolta: „Hát szó sem lehet róla.”