Az ENSZ-testület – amelynek nem állandó tagjai közé tartozik jelenleg Nigéria is – mélységes felháborodásának adott hangot a történtekkel kapcsolatban, és bejelentette, hogy büntetőintézkedéseket fontolgat a Boko Haram ellen. Diplomaták szerint a szankciók a szervezet terrorlistára helyezését, továbbá tagjainak személyre szabott büntetését foglalhatják magukban.
Nigéria Borno szövetségi államának egy bentlakásos iskolájából április 14-én 276 diáklányt raboltak el, és többségüket még mindig fogva tartják a szélsőségesek. Az ország északi részében e hét elején a Boko Haram újabb nyolc diáklányt rabolt el.
A Biztonsági Tanács nyilatkozata különösen aggasztónak tartja a Boko Haram azon közlését, hogy a lányokat rabszolgaként fogják kezelni, azaz eladják és házasságra kényszerítik őket. A világszervezet legbefolyásosabb testülete értésre adta, hogy ami a diáklányokkal történik, az emberiesség elleni bűnnek bizonyulhat.
A Biztonsági Tanács a felelősök mielőbbi felelősségre vonását is fontosnak tartja. Élesen elítélte a pénteki nyilatkozat azt a frissen bejelentett támadást is, amelyben a Boko Haram – sajtóközlések szerint – több mint kétszáz embert lemészárolt egy Kamerunnal határos faluban.
A Boko Haram által 2009 óta elkövetett terrortámadások Afrika középső és nyugati részének békéjét és stabilitását is fenyegetik – áll a nyilatkozatban. A szélsőséges szervezet iszlám államot akar megteremteni a keresztények és muzulmánok között megosztott afrikai ország északi, muzulmán többségű felén.