Hazatérhet Magyarországra az Angliában hagyott kisgyerek

A kisfiút édesanyja tisztázatlan körülmények közepette hagyta hátra.

HBI
2014. 05. 21. 19:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Leicester Mercury című angliai hírportál szerdai beszámolója szerint a most egyéves kisfiú Angliában született, édesanyja és édesapja is magyar. A mama a kisgyermek születése után nem sokkal visszatért Magyarországra, fiát a portál szerint azoknak a gondjaira bízva, akikkel Leicester városában együtt lakott.

A városi tanács szociális osztálya gondozószülőknél helyezte el a kisfiút, és az eredeti terv az volt, hogy Angliában örökbe adják. A londoni felső bíróság döntése értelmében azonban a kisfiút haza kell juttatni Magyarországra. Az eljáró bíró az indoklásban kiemelte azt a véleményét, hogy Magyarországon megfelelőbb jogi fórumok állnak rendelkezésre a gyermek sorsának eldöntésére.

Az édesanya 2012-ben érkezett Angliába, és az édesapa is Angliában tartózkodott egy ideig. A hírportál szerint az nem derült ki teljes részletességében, hogy a gyermek anyjának miért kellett távoznia a kisfiú megszületése után, de a bírósági eljárás során elhangzott, hogy „fenyegetések hatására” elmenekült, és „nem volt más választása”, mint az, hogy gyermekét Angliában hagyva utazzon el.

A kisfiú akkor került a brit szociális ellátó szolgálat gondozásába, amikor egy védőnő kiment a bejelentett lakcímre, és kiderült, hogy a gyermek anyja elutazott az országból. Ezután a tanács szociális osztályának két munkatársa Magyarországra utazott, hogy felmérje a szülők hazai környezetét. Találkoztak is a kisfiú apjával és anyjával, és a környezettanulmány elvégzése után először az a döntés született, hogy a gyermeket Nagy-Britanniában adják örökbe. Mind Leicester város tanácsa, mind a bíróság által kirendelt gyám ellenezte, hogy a gyereket hazaküldjék Magyarországra.

Az édesanya jogi képviselői azonban azzal érveltek, hogy az ügyet magyar bíróságok döntési jogkörébe kell utalni, annál is inkább, mivel az édesanya életkörülményei időközben „jelentősen megváltoztak”. A jogi érvek között szerepelt az is, hogy a szülők és családtagjaik Magyarországon élnek, nem beszélnek angolul, és a magyar hatóságok így jobban el tudják bírálni, hogy az édesanya alkalmas-e a szülő szerepre.

Az angol bíróság végül ezt az érvelést fogadta el. Az eljáró bíró a végzést kihirdetve közölte: a magyar hatóságok már megszervezték a hazatérő gyermek elhelyezését nevelőszülőknél arra az időre, amíg sorsáról meg nem születik a végleges döntés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.