Nagy a tét a fogyatékossággal élőknek is

Az európai parlamenti választás tétje az is, hogy az EP-ben is lesznek-e olyan politikusok, akik kiállnak a fogyatékossággal élő emberek mellett.

PR
2014. 05. 21. 10:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Álláspontja szerint a Fidesz-KDNP elmúlt négyéves politikája áttörést hozott a fogyatékossággal élők érdekeinek érvényesítésében Magyarországon és az Európai Parlamentben egyaránt. Megjegyezte, a Fidesz volt az első párt, amely mind a magyar parlamentbe, mind pedig Brüsszelbe delegált fogyatékossággal élő képviselőt.

A kormánypártok jelentenek garanciát arra, hogy a fogyatékossággal élők képviselete biztosított legyen az EP-ben is – tette hozzá a jelnyelven kommunikáló Kósa, aki egyben a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (Sinosz) elnöke.

A baloldali ellenzékről úgy fogalmazott: „Bajnai Gordon kihasználta a fogyatékossággal élő gyermekek ügyeit a magyar kormány elleni támadásra, a Demokratikus Koalíció egy kerekes székes országgyűlési képviselőt csúfolt a kampánykiadványában, a szocialisták pedig kormányzásuk nyolc évében folyamatos megszorításokkal sújtották a fogyatékossággal élő embereket”. Ezzel szemben a Fidesz–KDNP – folytatta – példát mutatott az alaptörvénnyel, amely nevesíti a jelnyelvet mint a magyar kultúra részét, amelyet a kormánypártok politikusai az EP-ben is népszerűsítettek.

Emellett a kormány kiemelt pénzügyi ellátásokkal, fejlesztésekkel, foglalkoztatási programokkal segíti a fogyatékossággal élő embereket – sorolta Kósa Ádám, megjegyezve, hogy négy év alatt 43 ezerről 65 ezerre emelkedett a megváltozott munkaképességű foglalkoztatottak száma. Kitért a fogyasztóvédelmi szabályok változására is, amelynek eredményeként a szolgáltatóknak – igény esetén – Braille-írásos vagy online, akadálymentesen hozzáférhető számlát kell küldeniük a fogyatékossággal élő fogyasztóknak.

A fideszes EP-képviselő végül arra biztatta a fogyatékossággal élő embereket és az ő esélyegyenlőségük iránt elkötelezetteket, hogy vegyenek részt a vasárnapi választáson, és szavazzanak a Fidesz–KDNP nemzeti listájára.

Negyvennégymilliárd forintot fordít a kormány a fogyatékkal élő és a halmozottan hátrányos helyzetű emberek esélyegyenlőségének növelésére – tudta meg még április elején a Magyar Nemzet. Az Új Széchenyi Terv részeként futó mintegy tucatnyi programban bentlakásos intézményeket építenek, illetőleg korszerűsítenek, hivatalokat akadálymentesítenek, új rehabilitációs és fejlesztési központot hoznak létre, több pénzt fordítanak a korai fejlesztésre, a hivatali ügyintézés könnyítése érdekében jelnyelvi videotolmács-rendszert fejlesztenek ki, és képzéssel, bértámogatással segítik az érintettek foglalkoztatását.

 

Ebben a kormányzati ciklusban 45 milliárd forintot fordítottak fogyatékosgondozásra és idősellátásra – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális és családügyért felelős államtitkára április 5-én Debrecenben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.