Álláspontja szerint a Fidesz-KDNP elmúlt négyéves politikája áttörést hozott a fogyatékossággal élők érdekeinek érvényesítésében Magyarországon és az Európai Parlamentben egyaránt. Megjegyezte, a Fidesz volt az első párt, amely mind a magyar parlamentbe, mind pedig Brüsszelbe delegált fogyatékossággal élő képviselőt.
A kormánypártok jelentenek garanciát arra, hogy a fogyatékossággal élők képviselete biztosított legyen az EP-ben is – tette hozzá a jelnyelven kommunikáló Kósa, aki egyben a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (Sinosz) elnöke.
A baloldali ellenzékről úgy fogalmazott: „Bajnai Gordon kihasználta a fogyatékossággal élő gyermekek ügyeit a magyar kormány elleni támadásra, a Demokratikus Koalíció egy kerekes székes országgyűlési képviselőt csúfolt a kampánykiadványában, a szocialisták pedig kormányzásuk nyolc évében folyamatos megszorításokkal sújtották a fogyatékossággal élő embereket”. Ezzel szemben a Fidesz–KDNP – folytatta – példát mutatott az alaptörvénnyel, amely nevesíti a jelnyelvet mint a magyar kultúra részét, amelyet a kormánypártok politikusai az EP-ben is népszerűsítettek.
Emellett a kormány kiemelt pénzügyi ellátásokkal, fejlesztésekkel, foglalkoztatási programokkal segíti a fogyatékossággal élő embereket – sorolta Kósa Ádám, megjegyezve, hogy négy év alatt 43 ezerről 65 ezerre emelkedett a megváltozott munkaképességű foglalkoztatottak száma. Kitért a fogyasztóvédelmi szabályok változására is, amelynek eredményeként a szolgáltatóknak – igény esetén – Braille-írásos vagy online, akadálymentesen hozzáférhető számlát kell küldeniük a fogyatékossággal élő fogyasztóknak.
A fideszes EP-képviselő végül arra biztatta a fogyatékossággal élő embereket és az ő esélyegyenlőségük iránt elkötelezetteket, hogy vegyenek részt a vasárnapi választáson, és szavazzanak a Fidesz–KDNP nemzeti listájára.
Negyvennégymilliárd forintot fordít a kormány a fogyatékkal élő és a halmozottan hátrányos helyzetű emberek esélyegyenlőségének növelésére – tudta meg még április elején a Magyar Nemzet. Az Új Széchenyi Terv részeként futó mintegy tucatnyi programban bentlakásos intézményeket építenek, illetőleg korszerűsítenek, hivatalokat akadálymentesítenek, új rehabilitációs és fejlesztési központot hoznak létre, több pénzt fordítanak a korai fejlesztésre, a hivatali ügyintézés könnyítése érdekében jelnyelvi videotolmács-rendszert fejlesztenek ki, és képzéssel, bértámogatással segítik az érintettek foglalkoztatását.
Ebben a kormányzati ciklusban 45 milliárd forintot fordítottak fogyatékosgondozásra és idősellátásra – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális és családügyért felelős államtitkára április 5-én Debrecenben.