25 helyen csaptak le radikális iszlamistákra Szentpéterváron

Húsz szélsőségest állított elő a Szövetségi Biztonsági Szolgálat, volt, akit kollégiumból, diákszállásról.

GB
2014. 06. 24. 15:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A házkutatások során húsz embert állítottak elő, akiket azzal gyanúsítanak, hogy az Oroszországban terrorszervezetnek tartott és ezért 2003-ban betiltott Hizb ut-Tahrír al-Iszlámi (Iszlám Felszabadítási Párt) tagjai. A Fontanka.ru hírportál közlése szerint az FSZB és a terrorelhárítás 150 embere legalább 25 helyen végzett házkutatást, és nem csak magánlakásokban, hanem több kollégiumban is jártak, közöttük a tengerészeti műszaki egyetem diákszállásán.

Tavaly novemberben államellenes szervezkedésért többévi fegyházbüntetésre ítélték az iszlamista szervezet tagjait Cseljabinszkban.

Az FSZB adatai szerint a törvényellenesen működő szélsőséges iszlamista szervezet sejtjébe 2009 és 2011 között intenzíven toborozták az új tagokat azzal a céllal, hogy Oroszországot az úgynevezett nagy iszlám kalifátushoz csatolják.

A hatóság szerint a Hizb ut-Tahrír al-Iszlámi tagjai azzal is foglalkoznak, hogy harcosokat verbuváljanak Szíriába, Afganisztánba, Pakisztánba és az Oroszországhoz tartozó észak-kaukázusi területekre. A beszervezett embereket előbb ideológiai átnevelésnek vetik alá, s úgy küldik őket a különböző illegális fegyveres csoportokhoz.

Az Iszlám Felszabadítási Pártot 1953-ban hozták létre Jeruzsálemben. A csoportosulás a Muzulmán Testvériség nevű szervezet szélsőséges szárnyának minősül. Évtizedekkel ezelőtt megjelent Közép-Ázsiában is. Napjainkban különösen aktív a nyugati országokban, például Nagy-Britanniában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.