„Minden lehetséges módon támogatni fogjuk és tanácsokkal látjuk el Irakot, de katonai beavatkozásról nincs szó” – jelentette ki Teheránban. Iránnak nincsenek csapatai Irakban, és a jövőben sem lesznek – mondta. Az Irakkal való együttműködésnek nincsenek korlátai a nemzetközi jog keretein belül – tette hozzá.
Előzőleg a The Wall Street Journal című amerikai lap iráni forrásokra hivatkozva arról írt, hogy Irán három zászlóaljat a szomszédos Irakba küldött az Iraki és Levantei Iszlám Állam (ILIÁ) szunnita szélsőséges iszlám szervezet ellen.
A televízióban élőben sugárzott sajtótájékoztatóján Róháni elképzelhetőnek nevezte, hogy hazája együttműködjön az Egyesült Államokkal a biztonság helyreállításában Irakban, ha azt tapasztalja, hogy Washington szembeszáll a „terrorista csoportokkal Irakban és máshol” a régióban.
Róháni kitért az iráni nukleáris programról Teherán és a hatok – az ENSZ Biztonsági Tanácsának tagjai, valamint Németország – között folyó egyeztetésekre is, és annak a véleményének adott hangot, hogy a tárgyalások befejeződhetnek a kitűzött időpontig. A még nyitott kérdéseket jó szándékkal és rugalmassággal meg lehet oldani – mondta. Hozzátette, ha július 20-áig mégsem sikerül megállapodásra jutniuk, az nem jelenti a diplomáciai folyamat végét, és Irán a tárgyalásokat látja az atomvita lezárása legjobb módjának.
A hatok teljes köre június 16. és 20. között Bécsben tartja következő tárgyalását Teheránnal. A megbeszéléseken Irán a tervek szerint bemutatja a végleges megállapodás tervezetét, ehhez azonban előbb rendezni kell többek közt az araki nehézvizes reaktor, valamint a centrifugák számának kérdését.