280 ember holttestét azonosították a tömegsírban

A boszniai főügyészség szerint a tömegsírban bosnyák és horvát nemzetiségű személyeket találtak.

MD
2014. 07. 18. 14:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A boszniai főügyészség szerint a tömegsírban bosnyák és horvát nemzetiségű személyeket találtak, akiket 1992 nyarán szerb alakulatok gyilkoltak meg. Az elmúlt tíz hónapban 256 ember holttestét és további 30 test maradványait exhumáltak és azonosítottak: ez a szám nem végleges, a következő időszakban további áldozatokat is azonosítanak majd.

Néhány nappal ezelőtt műholdképek alapján a főügyészség elrendelte egy újabb területet vizsgálatát is a közelben. Az északnyugat-boszniai Prijedor térségében, Tomasican körülbelül 1200 bosnyák és horvát nemzetiségű megölt személy után kutatnak a bosnyák és a nemzetközi szakemberek. Szakértők szerint Bosznia területén a legnagyobb olyan tömegsírról lehet szó, amelybe az etnikai tisztogatás áldozatai kerültek.

A hágai Nemzetközi Törvényszék eddig 16 boszniai szerbet ítélt összesen 230 év börtönre a prijedori térségben elkövetett háborús bűnökért.

A boszniai kutatóközpont adatbázisa szerint (ICD) 1991 és 1995 között 5200 prijedori, főleg horvát és bosnyák nemzetiségű polgár halt meg vagy tűnt el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.